Strona główna Kronika kryminalna Uwaga, fałszywe banknoty

Uwaga, fałszywe banknoty

533
0
PODZIEL SIĘ

Policja przestrzega przed fałszywymi banknotami, a dokładnie przed tzw. „prezentowymi” pieniędzmi. Są to banknoty różnych walut wytwarzane dla celów rozrywkowych z naniesionymi specjalnymi napisami np. „souvenir” lub podobnymi.

W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy. Okazuje się jednak,, że oszuści postanowili wykorzystać je dla zdobycia gotówki. Ich ofiarami padły m.in. trzy osoby w Skierniewicach.

Jeden z fałszywych banknotów ujawniony został w banku podczas wpłacania pieniędzy przez klienta, drugi wręczono zapracowanej ekspedientce, która nie zauważyła, że otrzymała fałszywy banknot, trzeci również przyjęła ekspedientka, którą poproszono o rozmienienie 200 złotych. Oszuści posługiwali się banknotami o nominałach 200 i 100 złotych. Były one podobne do oryginałów, ale posiadały nadruki informujące o przeznaczeniu – „souvenir”,  a także informacje wskazujące, że nie jest to środek płatniczy.

Dlatego policja apeluje o każdorazowe sprawdzanie banknotów, które otrzymujemy w różnych miejscach i którymi dalej się posługujemy.

Dodajmy, że za posługiwanie się podczas dokonywanie płatności fałszywymi banknotami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dot

Fot.: KMP Skierniewice

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUtrudniony dojazd
Następny artykułUczczą ofiary wojny