Utrzymali się w elicie

Gdańsk gościł uczestników Mistrzostw Europy w rugby 7 Juniorów U-18. W elitarnym gronie dwunastu drużyn znalazła się reprezentacja Polski. Biało-czerwoni spisali się na miarę swoich możliwości. Zajęli dziewiąte miejsce i utrzymali miejsce w elicie. W finale Irlandia wygrała 26:12 z Hiszpanią. Warto nadmienić, że w półfinale „koniczynki” niespodziewanie pokonały Francję (24:14), która ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Wróćmy jednak do gry naszych młodych rugbistów. Drużyna prowadzona przez trenera Orkana Sochaczew – Jakuba Sekleckiego, w eliminacjach przegrała z Francją (0:22) i Portugalią (5:20). Nawet zwycięstwo z Rumunią (19:14) i trzecie miejsce w grupie nie dały Polakom awansu do pierwszej ósemki. W ostatnim meczu dziesięć punktów zdobył zawodnik Orkana – Michał Szwarc.

W półfinale Polska wygrała 24:5 z Luksemburgiem. W meczu tym po jednym przyłożeniu zdobyli sochaczewianie – Michał Szwarc oraz Igor Kocimski.

W Mistrzostwach Europy sochaczewski Orkan był reprezentowany przez: Michała Szwarca (zdobył 20 punktów i obok Igora Pątka był najskuteczniejszym rugbistą biało-czerwonych), Igora Kocimskiego (zdobył 9 punktów), Jana Mrozińskiego oraz Przemysława Dobijańskiego.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz