Strona główna Powiat Teatr i ekologia

Teatr i ekologia

326
0
PODZIEL SIĘ

 Do 18 sierpnia można zgłaszać się do udziału w projekcie „Teatr zaangażowany w trosce o klimat”, obejmującym 10 gmin zgrupowanych w Lokalnej Grupie Działania. Są w niej cztery gminy z powiatu sochaczewskiego – Nowa Sucha, Sochaczew, Teresin, Rybno.

Projekt ten powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, pedagogach i liderach pracujących twórczo z grupami. Warsztaty będą realizowane w Gminnym Centrum Kultury Powozownia w Radziejowicach w dniach 4-8 września. Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna jest Fundacja Drama Way, której twórcy od wielu lat profesjonalnie zajmują się pracą metodą Teatru Zaangażowanego Społecznie i Teatru w Edukacji.

Zajęcia poprowadzą Aldona Żejmo-Kudelska i Jarosław Rebeliński. Zgłoszenia przyjmuje koordynator projektu Katarzyna Konca, na adres mailowy kasia.konca@gmail.com lub tel. 507 190 993.

Osoby uczestniczące w szkoleniu, będą jednocześnie współorganizatorami przedstawienia na swoim terenie. Do ich zadań będzie należało zaangażowanie lokalnej społeczności i instytucji w pomoc w znalezieniu miejsca na odtworzenie spektaklu i promocję wydarzenia. Pierwszy spektakl zostanie pokazany w sobotę 7 września o godzinie 18.00 w Powozowni w Radziejowicach. Spektakl ten tworzony będzie na bazie lokalnych problemów i historii, a jednym z elementów pracy jest szukanie przez uczestników informacji na temat zmian klimatycznych i środowiskowych zauważalnych na poziomie lokalnym, lokalnych historii, którymi żyła lub żyje społeczność, problemów, konfliktów.

Udział w projekcie jest bezpłatny, ale uczestnik ma obowiązek wzięcia udziału we wszystkich dniach szkolenia i przedstawieniach, które odbędą się do końca października.

BN

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSycylijskie arancini
Następny artykułWakacje z książeczkami