Strona główna Wyszogród Świński pomór w gminie

Świński pomór w gminie

322
0
PODZIEL SIĘ

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku poinformował 25 lipca, że znaleziony w Drwałach martwy dzik jest zarażony wirusem afrykańskiego pomoru świń, czyli ASF. Badania wykazały, że zwierzę było chore.

Tym samym gmina Wyszogród znalazła się w strefie szczególnego zagrożenia. W związku z przypadkiem znalezienia dzika z ASF, burmistrz Wyszogrodu i Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku zdecydowali się zorganizować szkolenia dla sołtysów, myśliwych oraz hodowców trzody z terenu gminy Wyszogród na temat zapobiegania i zwalczania pomoru. Odbędzie się ono w środę 7 sierpnia o godzinie 10.00 w hali widowiskowo-sportowej w Wyszogrodzie. Wśród tematów szkolenia przedstawione zostaną dane na temat objawów ASF, zasad przemieszczania świń przez hodowców oraz uboju w obszarach objętych restrykcjami. W związku z przypadkiem padnięcia chorego na ASF dzika, teren gminy Wyszogród jest właśnie takim terenem.

Po szkoleniu przewidziana dyskusja i odpowiedzi na pytania myśliwych i hodowców. Dla zainteresowanych przygotowane zostały materiały pomocnicze.

BN

fot.pixabay