Strona główna Sochaczew miasto Świętujemy nad Bzurą

Świętujemy nad Bzurą

631
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

Już niespełna tydzień dzieli nas od dorocznej imprezy „Święto Bzury”. W tym roku na terenach na plaży nad Bzurą spotykamy się po raz piąty. Z okazji tego małego jubileuszu, który przypadnie w sobotę 24 sierpnia, nie zabraknie atrakcji. To impreza organizowana przez naszą redakcję i Miasto Sochaczew.

 Zapowiada się wspaniała zabawa i to niezależnie od aury, choć liczymy na ciepło i słońce. W minionych latach było różnie – lało, wiało i było też skwarnie, ale uczestnicy, mieszkańcy powiatu sochaczewskiego i turyści nie zawiedli. Liczymy, że i w tym roku dopiszą.

W sportowym duchu

Start imprezy zapowiedziany jest o godzinie 14.30. O tej godzinie rozpocznie się turniej wiedzy dla dzieci w MMA i Garpplingu – będą to zawody na wodzie. Harcerze z sekcji żeglarskiej Hufca ZHP Sochaczew, od początku imprezy do godziny 18.00 będą uczyć wiązania wszelkich węzłów żeglarskich. Warto z tego skorzystać, bo taka umiejętność  może się przydać w codziennym życiu.

O godzinie 15.00 nastąpi uroczyste otwarcie, którego dokona Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, oraz Janusz Szostak – wydawca naszego tygodnika.

Imprezę – podobnie jak w zeszłym roku – poprowadzi Jolanta Kawczyńska, która będzie zachęcać do kolejnych atrakcji. Potem ruszy pokaz rugby plażowego weteranów Rugby Club Orkan i zumba na plaży w wykonaniu Dream Team Sochaczew, który poprowadzi Ewa Osińska.

Tradycyjnie, jak co roku, zaplanowany jest pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu druhów z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej oraz WOPR w Sochaczewie. Ci ostatni pokażą, jak ratować tonących. Jak zaznaczają ratownicy WOPR, o uratowaniu tonącego decydują czasem sekundy.

O 16.00 zapraszamy osoby utalentowane wokalnie do wzięcia udziału w karaoke nad Bzurą. W poprzednim roku zwyciężył Marek Fergiński, wiceburmistrz Sochaczewa.

Na pewno najwięcej uczestników przyciągnie próba bicia rekordu w przeciąganiu liny, która zapowiedziana jest na godzinę 16.30. Co roku uczestniczą w tym boju niemal wszyscy obecni na plaży. O godzinie 16.45 zaplanowane są mistrzostwa w armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. Poprowadzi je jak zwykle Dragon Fight Club. Konkurencje będą w kategorii męskiej, damskiej i dziecięcej. Natomiast od godziny 17.15 wystartują siłacze, którzy za zadanie będą mieć przerzucanie opony na czas. Tu również zawody w konkurencjach dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Tę część, przygotowaną przez Dragon  FC, zakończy pokaz sztuk walki.

Z poezją i muzyką

Tradycyjnie odbędzie się też finał konkursu na wiersz o Bzurze. Zapowiadany jest on na godzinę 18.00. To już czwarta edycja tego konkursu. Jeszcze do 15 sierpnia, ci co spóźnili się, mogą przesłać lub przynieść swój wiersz do redakcji. W tym roku szykuje się ostra rywalizacja. Laur najlepszego poety wręczy przedstawiciel naszej  redakcji. Uczestnicy też dostaną specjalne dyplomy.

O 18.30 na scenie pojawi się zespół No Days Off z wokalistką Anitą Znamirowską.

Natomiast o godzinie 19.35 zapowiadane są dwa zespoły  – Junior Vasyl oraz Cygańskie Książęta. Będzie barwnie, kolorowo i z cygańską werwą. Szykuje się świetna zabawa,  pełna muzyki i tańca.

Imprezę zakończy dyskoteka na dechach, którą poprowadzi DJ Sebastian. Przez cały czas Święta Bzury najmłodsi będą mogli bawić się na dmuchańcach i uczestniczyć w licznych konkursach. Organizatorzy proszą, aby Święto Bzury potraktować jako imprezę piknikową i przybyć z kocami, i koszykami z prowiantem, aby bawić się całe popołudnie.

Swoje stanowiska przygotują  ZWiK, ZHP, straż pożarna, WOPR, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, MOSiR, Club Dragon Fight, Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Tam też czekać będzie wiele niespodzianek i atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Możliwe jest też wystawienie własnego stoiska, kontakt w tej sprawie tel. (46) 862 15 82.

Dzień później, 25 sierpnia zaplanowane są Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Burmistrza Sochaczewa „Jaź Bzury”. Potrwają one od godziny 7.30 do 13.00. Tego samego dnia po zawodach wręczenie pucharów zwycięzcom zawodów.

Patronat honorowy nad Świętem Bzury objął Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa.

 Osoby i firmy, które chcą wystawić swoje stoisko podczas V Święta Bzury, proszone są o kontakt z naszą redakcją 46 862 15 82 lub 500 152 807.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak