Strona główna Sochaczew miasto Suchą stopą do domu

Suchą stopą do domu

359
0
PODZIEL SIĘ

Za nami pierwsze półrocze tegorocznej edycji programu „Drogi zamiast błota”. Być może nie jest ono tak imponujące, jak w poprzednich latach, to jednak – dzięki działaniom miejskiego samorządu – wielu mieszkańców Sochaczewa będzie mogło w końcu dotrzeć suchą stopą do swoich domów.

Jak wynika z informacji uzyskanych w Urzędzie Miejskim, od początku roku nakładki asfaltowe pojawiły się na pięciu osiedlowych uliczkach. W sumie została ona położona na długości ponad półtora kilometra. Co kosztowało budżet miasta 650 tysięcy złotych.

Najdłuższy wyremontowany odcinek, na którym pojawiła się nakładka asfaltowa, to fragment ulicy Rybnej. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Zamkową w kierunku północnym, czyli w stronę kładki przez Bzurę. Tu asfalt wylano na długości 540 metrów i szerokości 3 metrów, a koszt inwestycji wyniósł 128 tys. zł.

Na drugim miejscu pod względem długości nakładki znalazła się ulica Działkowa. Została ona utwardzona na odcinku 503 metrów, a nowa jezdnia ma 5 metrów szerokości. Przypomnijmy, że remont Działkowej jest spełnieniem obietnicy danej mieszkańcom, którzy od lat prosili burmistrza o jej utwardzenie. Co prawda miasto wylało w ubiegłych latach asfalt na długości 760 metrów, ale do zrobienia pozostało pół kilometra ulicy. Na przeszkodzie stanęły sprawy własnościowe gruntów potrzebnych pod poszerzenie ulicy. Ten problem pojawił się na najdłuższym fragmencie drogi. Burmistrz obiecał, że miasto wykupi   potrzebne grunty. Jednak to się nie udało, ponieważ nie można było odnaleźć spadkobierców niektórych właścicieli gruntu. To spowodowało, że władze miasta zdecydowały się na utwardzenie bez wykupu. Dlatego na niektórych fragmentach jezdnia Działkowej jest węższa. Dodajmy, że koszt tej inwestycji wyniósł 277 tys. zł.

Kolejna ulica, na której pojawił się już asfalt, to Żołnierska. Tu nakładka została wylana na długości 200 metrów i szerokości 5 metrów. Co z kolei kosztowało budżet miasta 79 tys. zł.

Podobnej długości asfaltowej jezdni doczekali się także mieszkańcy ul. Brochowskiej. W tym przypadku miasto wydało na jej utwardzenie 111 tys. zł.

Asfalt pojawił się również na ulicy Orzeszkowej. Droga została utwardzona na odcinku 208 metrów i szerokości 5 metrów. A wydano na to z kasy miasta 55 tys. zł.

Jerzy Szostak

Fot. UM Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZaprojektuj Sochaczew
Następny artykułZabawa była przednia