Strona główna Sochaczew miasto Spadkobiercy Garbolewskich chcą odszkodowania

Spadkobiercy Garbolewskich chcą odszkodowania

949
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Mieszkańcy Sochaczewa mogą spać spokojnie. Krążące po mieście informacje o rychłej konieczności oddania należących do nich gruntów spadkobiercom rodziny Garbolewskich, nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Problem, o który państwo pytacie, nie dotyczy miejskiego samorządu. A to dlatego, że wszelkie sprawy jakichkolwiek roszczeń pomiędzy spadkobiercami rodziny Garbolewskich a Urzędem Miejskim zostały już dawno uregulowane. Co więcej, nikt ze spadkobierców nie zamierzał i nie zamierza o nie występować – poinformował nas Tomasz Ćwiek, naczelnik Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miejskiego w Sochaczewie.

Dziejowa sprawiedliwość

Skąd to zamieszanie? Otóż, jak wynika z naszych informacji, spadkobiercy byłego dziedzica Czerwonki wystąpili do Skarbu Państwa o zadośćuczynienie w związku z przejęciem przez państwo należących do nich gruntów. Chodzi jednak nie o zwrot bezprawnie przejętych przez komunistów terenów, ale o wypłatę odszkodowania. Garbolewscy zdają sobie bowiem sprawę, że odzyskanie od państwa utraconych nieruchomości byłoby niemożliwe, ponieważ większość gruntów, które zostały im bezprawnie zabrane, jest już własnością osób trzecich.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Expressu Sochaczewskiego 

 Jerzy Szostak