Strona główna Wyszogród Rosną nadal góry śmieci

Rosną nadal góry śmieci

360
0
PODZIEL SIĘ

 Mieszkańcy osiedla Niepodległości w Wyszogrodzie skarżą się, że śmieci przybywa z dnia na dzień i już w okolicy jest trudny do zniesienia fetor. Wszędzie czuć zgniliznę, latają owady i rozłazi się robactwo.

– Obawiamy się, że jeszcze moment, a pojawią się nam szczury, czy inne zwierzęta zwabione smrodami i resztkami jedzenia. Góra śmieci rośnie i nikt ich nie odbiera ­– żali się jeden z mieszkańców osiedla Niepodległości.

Sprawa nadal jest patowa. Awaryjnie gmina pod koniec lipca zorganizowała odbiór odpadów zalegających prawie 3 tygodnie na terenie gminy. Związek Gmin Powiatu Płockiego, mimo że zobowiązał się odbierać odpady od mieszkańców, nadal tego nie robi. Jednak mieszkańcy muszą za tę usługę zgodnie z umową płacić. W efekcie w lipcu mieszkańcy gminy i miasta Wyszogród musieli wnieść dwie opłaty. Dla Związku Gmin, który nie wywiązał się z odbioru śmieci i dla Zakładu Gospodarki Komunalnej, który wywiózł im odpady.

Urząd Gminy i Miasta Wyszogród zorganizował kolejny awaryjny odbiór odpadów od mieszkańców. Odbiór śmieci prowadzony jest od 19 do 30 sierpnia zgodnie z harmonogramem udostępnionym w Urzędzie. Jednak i tym razem mieszkańcy muszą uiścić opłatę dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wyszogrodzie, który na podstawie opłat będzie odbierał odpady. Jednak nie wszyscy chcą zgodzić się na ten system. Jak długo potrwa ta sytuacja – nie wiadomo. W niektórych miejscach więc śmieci przybywa.

BN

Fot. Archiwum