Strona główna Kronika kryminalna Recydywista wrócił do aresztu

Recydywista wrócił do aresztu

548
0
PODZIEL SIĘ

Niedawno wyszedł z aresztu i już do niego wrócił. Mieszkaniec gminy Teresin odpowie przed sądem za kradzieże, groźby karalne, udzielanie środków odurzających, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Część przestępstw popełnił znajdując się w warunkach recydywy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży do których dochodziło na terenie powiatu sochaczewskiego. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierali dowody i analizowali zebrany materiał. Trop prowadził do 32 – letniego mieszkańca gminy Teresin. Mężczyzna jest im bardzo dobrze znany, m.in. jako sprawca włamania do sklepu jubilerskiego, do popełnienia którego użył siekiery.

32 – latek, który opuścił niedawno areszt śledczy, właśnie do niego powrócił. Mieszkaniec gminy Teresin zatankował paliwo na terenie powiatu łowickiego i odjechał nie płacąc za nie. Dodatkowo doprowadził do kolizji. Za mężczyzną ruszyli w pościg łowiccy mundurowi, który od granicy powiatów prowadzony był przez sochaczewską drogówkę.

Kierowca jechał bardzo niebezpiecznie. Znacznie przekraczał dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał lewym pasem zmuszając inne pojazdy do zjechania na pobocze. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na przeciwnym pasie w poprzek drogi. Podjął próbę ucieczki na pieszo, ale po kilku minutach został zatrzymany.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał łącznie osiem zarzutów, które dotyczyły kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz udzielania środków odurzających. Dodatkowo odpowie także za przestępstwa, które popełnił znajdując się w warunkach recydywy – kradzież łyżki od koparki, butli technicznych, zagęszczarki oraz przewodów elektrycznych i wysokociśnieniowych, a także groźby karalne i kradzież paliwa o wartości kilkuset złotych ze stacji na terenie powiatu sochaczewskiego. Cześć skradzionych przedmiotów została już odzyskana przez sochaczewskich policjantów. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna brał udział jeszcze w innych przestępstwach.

W sobotę sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

fot.pixabay