Strona główna Sochaczew miasto Przed przejazdem musisz wysiąść z auta!

Przed przejazdem musisz wysiąść z auta!

1885
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Praktycznie każdy z kierowców przejeżdżających przez przejazd kolejowy na ulicy Trojanowskiej łamie obowiązujące przepisy. Dzieje się to nawet wtedy, gdy zatrzyma pojazd przed znakiem „stop”.

O oznakowaniu przejazdu kolejowego na ulicy Trojanowskiej pisaliśmy wielokrotnie. Przypomnijmy, że podczas przebudowy ulicy ustawiono na nim znaki „stop”, które zmuszają kierowców do zatrzymania się w tym miejscu. Natomiast ci, którzy tego nie robią, są wyłapywani przez zamontowaną kamerę. Dodajmy, że takie oznakowanie zostało wprowadzone na żądanie PKP, które są właścicielami torów. Kolej zagroziła starostwu, że bez ustawienia znaku nie wyrazi zgody na przebudowę przejazdu. Motywując to zapewnieniem bezpieczeństwa kierowcom, którzy mogliby wjechać pod nadjeżdżający pociąg.

 Zero widoczności

 Niby wszystko jest zgodne z przepisami, ale o bezpieczeństwie w tym miejscu nie może być mowy. Problem w tym, że kierowcy jadący od strony miasta, nawet gdy staną przed znakiem, nie są w stanie zobaczyć, czy po torach w kierunku przejazdu przemieszcza się pociąg. Widok zasłaniają nie tylko krzaki. W tym miejscu tor biegnie po łuku, a dodatkowo ogrodzenia posesji skutecznie zasłaniają tory.

To z kolei powoduje, jak powiedział nam jeden z sochaczewskich policjantów, że każdy kierowca jadący od strony miasta łamie art. 28 Prawo o ruchu drogowym. A dokładnie jego pierwszy paragraf.

Co mówi paragraf o łamaniu przepisów przejazdu kolejowego? Czytaj w najnowszym numerze Expressu Sochaczewskiego, ktory ukaże 6 sierpnia.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak