Strona główna Kronika kryminalna Pracownica stacji paliw uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy

Pracownica stacji paliw uniemożliwiła jazdę pijanemu kierowcy

424
0
PODZIEL SIĘ

 Nie wahała się ani chwili, gdy zauważyła pijanego kierowcę. Pracownica jednej ze stacji paliw zabrała kluczyki 28 – letniemu mężczyźnie i czekała z nim do przyjazdu Policji. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mieszkaniec powiatu łowickiego ma ponad 2,5 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły weekend w Sochaczewie zachowanie mężczyzny, który przebywał na stacji paliw zwróciło uwagę pracownicy. Podejrzewała, że może być pod wpływem alkoholu, lecz wtedy nie była pewna czy przyjechał samochodem. Gdy kupił alkohol i zaczął spożywać go na terenie stacji, kobieta zwróciła mu uwagę. Mieszkaniec powiatu łowickiego wyszedł z budynku, ale po kilkudziesięciu minutach pojawił się na stacji kolejny raz. Gdy zaparkował skodę przy dystrybutorze i wysiadł z auta, pracownica stacji od razu go rozpoznała. Wybiegła do niego, zabrała kluczyki i wezwała Policję.

Szybko na miejscu pojawili się mundurowi. Poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że 28–latek ma ponad 2,5 promila. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

KPP Sochaczew

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHucznie pożegnamy lato
Następny artykułRuszył handel na rynku