Strona główna Kronika kryminalna Pracownica okradła firmę pożyczkową

Pracownica okradła firmę pożyczkową

511
0
PODZIEL SIĘ

Przywłaszczyła powierzoną jej dokumentację, a także nie rozliczyła się z pieniędzy z firmą w której pracowała. Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu powierzonego mienia. Z ustaleń wynikało, że mieszkanka Sochaczewa od jakiegoś czasu pracowała w firmie pożyczkowej. Jednym z jej zadań było zawieranie umów, a także odbieranie pieniędzy ze spłat pożyczek. Kobieta miała do dyspozycji służbowy samochód, tablet i telefon komórkowy.

Kilka dni temu 41 – latka miała rozliczyć się z pracodawcą z zawartych umów i pieniędzy, które otrzymała od klientów, lecz pracownik firmy nie mógł się z nią skontaktować.

Policjanci pojechali do jej miejsca zamieszkania. Okazało się, że była pijana i miała pod opieką nieletnich synów. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad dwa promile.

Policjanci odzyskali tylko część pieniędzy, które otrzymała od klientów. Tablet, telefon komórkowy i zaparkowany na osiedlowym parkingu samochód przekazano przedstawicielowi firmy. Dzieci 41 – latki trafiły pod opiekę trzeźwej dorosłej osoby.

Za przywłaszczenie powierzonego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOrlik dla każdego
Następny artykułWakacje na finiszu