Strona główna Nowa Sucha Powstaną nowe obiekty sportowe

Powstaną nowe obiekty sportowe

403
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w tym roku chętni w gminie Nowa Sucha będą mogli skorzystać z nowej siłowni plenerowej. Powstanie także bieżnia lekkoatletyczna i skocznia do skoków w la. Koszt budowy siłowni plenerowej w Nowej Suchej to 37 887,62 zł brutto.

Wykonawcą tej inwestycji wybrana została w drodze przetargu firma Romex z Bydgoszczy, która zaoferowała najkorzystniejszą cenowo ofertę. Firma z Szydłowca zażądała przeszło 15 tys. zł więcej, a warszawska złożyła propozycję o prawie 20 tys. wyższą. Na wybór miała wpływ najniższa, zaoferowana cena. Obiekt ma powstać do końca września.

Kolejna inwestycja o charakterze sportowym planowana jest w Kozłowie Biskupim. Ma tam powstać bieżnia lekkoatletyczna i skocznia do skoków w dal. Na przetarg na budowę tych obiektów wpłynęły dwie oferty Supreme Sport z Warszawy oraz Complexe Sportif z Tłuszcza. Po terminie wpłynęły jeszcze dwie oferty, które nie zostały w przetargu uwzględnione. Firma z Tłuszcza zaoferowała się wykonać inwestycje za 237 158,28 zł brutto. Warszawski wykonawca o kilka tysięcy drożej. Gmina Nowa Sucha na budowę bieżni i skoczni zarezerwowała 248 430 zł brutto. Decyzja o wyborze oferty zapadnie w najbliższych dniach. Skocznia i bieżnia wykonane mają być do 30 września.

BN

fot.pixabay