Strona główna Teresin Pościg za recydywistą

Pościg za recydywistą

485
0
PODZIEL SIĘ

Po krótkim pobycie na wolności mieszkaniec gminy Teresin powrócił na drogę przestępstwa. Mężczyzna znany jest bardzo dobrze policji, m.in. jako sprawca włamania do zakładu jubilerskiego. Wdarł się do niego, używając siekiery. Pobyt za kratkami niczego go nie nauczył.

Policjanci referatu operacyjno – rozpoznawczego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie od dłuższego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło na terenie powiatu. Funkcjonariusze skrupulatnie zbierali wszelkie dowody i analizowali zebrany materiał. Żmudna praca doprowadziła do tego, że wpadli na trop 32-latka z gminy Teresin.

Zatankował i uciekł

Mężczyzna jest bardzo dobrze znany policji z wcześniejszych przestępstw. Jego najzuchwalszym wyczynem było włamanie do sklepu jubilerskiego, gdzie chcąc się dostać do środka, użył siekiery. Za swe wyczyny trafił do aresztu, który na krótko opuścił.

32-latek zatankował paliwo na jednej ze stacji paliw terenie powiatu łowickiego. Po czym uciekł, nie płacąc za tankowanie. Dodatkowo doprowadził w pobliżu miejsca zdarzenia do kolizji. Za mężczyzną ruszyli w pościg łowiccy policjanci. Po czym od granicy powiatów pościg za zbiegiem przejęła sochaczewska drogówka. 32-latek jechał bardzo niebezpiecznie, lekceważąc wszelkie przepisy drogowe.

– Znacznie przekraczał dozwoloną prędkość. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jechał lewym pasem, zmuszając inne pojazdy do zjechania na pobocze. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się na przeciwnym pasie w poprzek drogi. Uciekinier podjął próbę ucieczki na pieszo, ale po kilku minutach został zatrzymany – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Uzbierało się zarzutów

 Mieszkaniec gminy Teresin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał łącznie osiem zarzutów, które dotyczyły kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz udzielania środków odurzających. Odpowie przed sądem również za kradzieże, groźby karalne, udzielanie środków odurzających, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Dodatkowo odpowie także za przestępstwa, które popełnił, znajdując się w warunkach recydywy, m.in. kradzież łyżki od koparki, butli technicznych, zagęszczarki oraz przewodów elektrycznych i wysokociśnieniowych, a także groźby karalne i kradzież paliwa o wartości kilkuset złotych ze stacji na terenie powiatu sochaczewskiego – dodaje Agnieszka Dzik.

Część skradzionych przedmiotów została już odzyskana przez sochaczewskich policjantów. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna brał udział jeszcze w innych przestępstwach. Trwa dochodzenie i sprawdzanie, w jakich przestępstwach uczestniczył 32-latek.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Bogumiła Nowak

Fot. KPP Sochaczew