Strona główna Powiat Pół tysiąca rowerzystów

Pół tysiąca rowerzystów

633
0
PODZIEL SIĘ

Spotykamy się już 31 sierpnia

Ponad pół tysiąca amatorów spędzania wolnego czasu na rowerze zgłosiło się dotychczas do udziału w XX jubileuszowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej. Zbiórka uczestników w sobotę, 31 sierpnia na placu Kościuszki od godz. 8:00.

Rajd wyruszy z centrum Sochaczewa, jak zawsze z placu Kościuszki. Malownicza, 40-kilometrowa trasa wiodącą drogami powiatu sochaczewskiego, przebiegać będzie przez: Rybno, Giżyce, Stare Budy w gminie Młodzieszyn, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Peleton wróci do Sochaczewa przez Młodzieszyn, Żuków, na plac Kościuszki, tam nastąpi rozwiązanie imprezy.

Zanim peleton wystartuje, delegacja rajdowa uda się na cmentarz przy ul. Traugutta, by złożyć kwiaty na grobie patronów. A wcześniej o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana msza święta w intencji Anny i Tadeusza Krawczyków.

Od godziny 8.00 rozpocznie pracę sekretariat, zapisane osoby będą mogły odbierać tradycyjne pakiety startowe, w których skład wchodzi m.in. rajdowy identyfikator i koszulka, która w tym roku, głosami internautów, będzie miała kolor turkusowy. Start planowany jest na godzinę 9:00.

Głównym organizatorem rajdu jest poseł Maciej Małecki wraz ze Stowarzyszeniem Odnowy Sochaczewa „Zamek” i burmistrzem Piotrem Osieckim. Wśród partnerów jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Dragon Fight Club Sochaczew oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. Do udziału we wspólnej jeździe serdecznie zapraszają także córki państwa Krawczyków wraz z rodzinami.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie