Strona główna Wyszogród Płacą podwójnie za śmieci

Płacą podwójnie za śmieci

309
0
PODZIEL SIĘ

 Niektórzy mieszkańcy Wyszogrodu zirytowani są sytuacją, jaka zaistniała w związku z żądaniami Związku Gmin Powiatu Płockiego, który podniósł ceny za wywóz śmieci. Nowa cena nie za bardzo odpowiada wszystkim. Problem istnieje, gdyż ci, którzy wcześniej opłacili stawki za rok lub pół roku z góry, czują się postawieni pod ścianą.

– Zapłaciliśmy już Związkowi i tu nagle dowiadujemy się, że musimy zapłacić dużo więcej. Na razie śmieci nie są odbierane, choć my zapłaciliśmy za nie wcześniej. Teraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Wyszogrodzie oferował odbiór odpadów, ale trzeba było bezpośrednio zapłacić na jego konto. Postawiono nas, mieszkańców pod ścianą. Musiałam zapłacić i tak w sumie wyszło mi ponad 300 złotych w tym miesiącu za usunięcie odpadów – mówi jedna z mieszkanek Wyszogrodu.

Dodaje też, że nie mają pretensji do władz miasta, ale do Związku Gmin, który bez uprzedzenia radykalnie narzucił cenę, bez żadnych konsultacji z mieszkańcami. Rozwiązaniem dla wyszogrodzian jest odłączenie się od tego Związku. Jednak wszystko komplikują umowy.

– Niedobrze, że wcześniejsze władze Wyszogrodu zrezygnowały z gospodarzenia odpadami. Teraz przez to mamy problemy. I nie wiadomo, jak to wszystko się skończy – dodaje wyszogrodzianka.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacyjne remonty
Następny artykułPrzebudują boisko Ogrodnika