Strona główna Sochaczew miasto Piknik Wojskowy

Piknik Wojskowy

448
0
PODZIEL SIĘ

Na Scenie Letniej Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia w Boryszewie odbędzie się 15 sierpnia, z okazji święta Wojska Polskiego, III Piknik Wojskowy.

Tegoroczna edycja  włączona jest do miejskiego programu obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą i odbędzie się pod honorowym patronatem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa.

Przewidziano bardzo wiele atrakcji. Zaprezentowany zostanie sprzęt wojskowy z 3 Warszawskiej Brygady Obrony Powietrznej z Bielic. Prezentowany będzie sprzęt wojskowy, militaria oraz akcesoria kolekcjonerskie. Będą tematyczne prelekcje i wystawy m.in. „Kampania wrześniowa w filatelistyce” ze zbiorów Leszka Głowackiego, oparta na zbiorach Stanisława Duńskiego, a w niej koperty FDC – pierwszego dnia obiegu, okolicznościowe stemple, karty i znaczki. Odbędzie się także prelekcja i pokaz filmu „Sochaczew 1939” oraz prezentacja zdjęć i albumu „Stary Sochaczew”.

Na najmłodszych czekają quizy, gry i zabawy animacyjne. Nie zabraknie balonów i chorągiewek z patriotycznymi motywami. Dodatkowe atrakcje przygotuje Bractwo Strzeleckie „Salwa”. Będzie to rzut granatem do celu i strzelnica. Nie zabraknie koncertu pieśni patriotycznych i wojskowych oraz tradycyjnej wojskowej grochówki z kotła.

Początek o godzinie 15.00.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLato na sportowo
Następny artykułŚmierdząca wizytówka miasta