Strona główna Nowa Sucha Oświetlenie jesienią

Oświetlenie jesienią

430
0
PODZIEL SIĘ

Zakończył się przetarg na budowę oświetlenia ulicznego w Nowym Kozłowie Pierwszym, Kościelnej Górze, Rokotowie, i Kozłowie Biskupim. Na razie zostały otwarte oferty. Komisja przetargowa po dokładnej ich analizie wybierze najlepszych wykonawców, gdyż przetarg został podzielony na etapy.

W pierwszej części, dotyczącej budowy oświetlenia w Nowym Kozłowie Pierwszym, startowały firmy z Żyrardowa, Truskawia, Zgierza i Kozłowa Biskupiego. Najwięcej, bo blisko 35 tys. zł brutto zażądała firma ze Zgierza. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Elektro – Mar z Kozłowa Biskupiego, zobowiązując się wykonać prace za 12 441,93 zł brutto.

Również w przetargu na budowę oświetlenia w Kościelnej Górze startowały te same firmy. Tu koszty budowy były niemal dwukrotnie wyższe. Znów najdroższą, bo żądającą ponad 74 tysiące złotych brutto była firma ze Zgierza. Najkorzystniejsza okazała się Firma Elektryczna – Usługi Elektryczne z Żyrardowa, oferując wykonawstwo zadania za 55 891,69 zł brutto.

Z kolei przy przetargu na oświetlenie uliczne w Rokotowie wygrała firma SP- Instal ze Zgierza. Zaoferowała swe prace za 12 300 zł. Około dwa razy tyle wyniosła najwyższa oferta. W przetargu na oświetlenie uliczne w Kozłowie Biskupim ceny były najwyższe. Najwięcej zażądały Elektro – Mar z Kozłowa Biskupiego oraz Budwex z Truskawia – po około 140 tys. zł brutto. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Żyrardowa.

Po zsumowaniu ofert startujących w przetargu wychodzi, że najkorzystniejsze usługi oferuje Firma Elektryczna – Usługi Elektryczne z Żyrardowa, która wyceniła swe inwestycje na 188 074,26 zł brutto. Najwyżej wyceniła się firma z Truskawia, na ponad 253 tys. zł. Gmina Nowa Sucha na sfinansowanie całości przeznaczyła z budżetu 254 263,77 zł brutto. Jednak decyzja odnośnie wyboru wykonawcy przedsięwzięcia zapadnie w najbliższych dniach.

Termin wykonania zadań jest dość krótki, bo do 30 września.

BN

fot.pixabay