Strona główna Edukacja Odnów kartę do września

Odnów kartę do września

463
0
PODZIEL SIĘ

 Rok szkolny zbliża się szybkimi krokami, dlatego przypominamy rodzicom o konieczności odnowienia Sochaczewskiej Karty Mieszkańca (SKM), która wydawana jest na okres jednego roku. Pozwoli to naszym pociechom na przejazd komunikacją za darmo.

Z tej możliwości mogą korzystać wszyscy uczący się posiadacze SKM w wieku od 4 do 24 lat. Uczniom w wieku 4-18 lat ulga jest nadawana automatycznie przez elektroniczny system, na wszystkie wydane wcześniej i aktywne Karty. Z kolei uczniowie i studenci w wieku 19-24 lat, muszą przyjść do UM z zaświadczeniem o kontynuowaniu nauki, by pracownicy wprowadzili ulgę na ich kartę.

SKM wydawana jest bezpłatnie w urzędzie miejskim. Wniosek o wydanie karty można pobrać i złożyć w Biurze Obsługi Klienta (parter UM) lub w Wydziale Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM. Aby ją otrzymać, nie trzeba mieć własnego mieszkania czy meldunku. Uprawniona do jej otrzymania jest każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy w sochaczewskim Urzędzie Skarbowym i deklaruje w zeznaniu, że miejscem jej zamieszkania jest Sochaczew.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny element, o którym należy pamiętać. Karty wydawane są tylko tym osobom, które terminowo płacą podatki lokalne, nie mają opóźnień w opłacie śmieciowej czy za wieczyste użytkowanie miejskiego gruntu. Zanim Wydział Polityki Społecznej zleci produkcję karty, sprawdza, czy wnioskodawca nie zalega z tego rodzaju opłatami.

opr. atu

fot. archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCham nie przepuści
Następny artykułPamięć nie uschnie