Strona główna Iłów Najważniejsza jest woda

Najważniejsza jest woda

440
0
PODZIEL SIĘ

Z problemem wodociągów i kanalizacji gmina Iłów boryka się od blisko półwiecza. Paradoksem jest to, że wody najbardziej brakuje mieszkańcom sołectw nadwiślańskich. Bliskość Wisły nie gwarantuje im więc zaspokojenia potrzeb bytowych w wodę zdatną do konsumpcji. Koniecznością staje się wybudowanie nowej Stacji Uzdatniania Wody, czyli SUW, która zlikwiduje problem tych niedoborów.

– Problem wody dla naszej gminy jest kluczowy i najważniejszy. To nasze najpilniejsze zadanie, które musi być rozwiązane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców gminy. Będziemy się starali w przyszłorocznym budżecie znaleźć fundusze, aby ten problem w końcu rozwiązać. Konieczna staje się budowa nowej Stacji Uzdatniania Wody – mówi Jan Kraśniewski, wójt gminy Iłów.

Wodociągi priorytetem

Z przedstawionego w tym roku raportu o stanie gminy wynika, że na terenie gminy Iłów są czynne dwie stacje uzdatniania wody. Jednak, jak się okazuje, nie są już one wydolne, aby zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkańców. Część sołectw nadwiślańskich korzysta ze Stacji Uzdatniania Wody w Bończy. W tym roku jednak zastosowano tam okresowe wyłączenia spowodowane brakami wody.

Czytaj dalej w najnowszym Expressie Sochaczewskim, ktory ukaże sie 13 sierpnia

Bogumiła Nowak

Fot. Pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPogonili Pogoń
Następny artykułFestiwal bramek