Strona główna Sochaczew miasto Miliony dla rodzin

Miliony dla rodzin

366
0
PODZIEL SIĘ

Trwa nabór wniosków, a także sukcesywna realizacja wypłat z programu „Rodzina 500 Plus”. Do końca lipca pieniądze trafiły do ponad 4,5 tysiąca sochaczewskich rodzin. To łącznie 2,4 mln. zł, które przeznaczyć mogą na przykład na wakacyjny wypoczynek.

Do 31 lipca do ratusza wpłynęły włącznie 2764 wnioski elektroniczne o przyznanie świadczenia wychowawczego i 1736 wniosków elektronicznych o przyznanie świadczenia „Dobry Start”. Od 1 sierpnia, oprócz formularzy online, w Urzędzie Miejskim można składać również tradycyjne, papierowe wnioski o przyznanie świadczeń w ramach „Dobrego Startu” oraz „Rodziny 500 Plus”.

Z szacunków Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miejskiego wynika, że pierwszym z nich – gwarantującym 300 złotych tzw. wyprawki szkolnej, objętych zostanie 3700 dzieci. Z kolei comiesięczne wypłaty 500 złotych dotyczyć będą 6,5 tys. sochaczewian poniżej 18 roku życia. Przypominamy, że po zmianie zasad programu „Rodzina 500+”, od 1 lipca świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko (a nie drugie i kolejne) do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

opr. atu

fot.pixabay