Strona główna Sochaczew miasto Miasto na podglądzie

Miasto na podglądzie

550
0
PODZIEL SIĘ

Pracownicy miejskiego monitoringu opracowali raport z zarejestrowanych zdarzeń na terenie miasta w pierwszej połowie 2019 roku. Operatorzy kamer zgłosili w tym okresie policji 119 incydentów dotyczących wykroczeń i przestępstw.

Dla porównania, w tym samym okresie 2018 roku było ich ponad 120, a w pierwszej połowie 2017 r. prawie 140.

Najwięcej incydentów, bo 33, to przebywanie na podzamczu poza godzinami zwiedzania. Nie brakowało niestety przypadków niszczenia mienia. Kamery monitoringu zanotowały takie zachowanie 24 razy. Z kolei 16 incydentów dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Najwięcej zdarzeń odnotowała kamera na Podzamczu – 43. Liczba przypadków zanotowanych przez pozostałe kamery wahała się od 1 do 12.

Jak wynika z raportu, w minionym półroczu, na wniosek Komendy Powiatowej Policji w związku z toczącymi się sprawami, monitoring udostępniał swoje zasoby 35 razy.

Przypomnijmy, że na terenie Sochaczewa umieszczonych jest kilkanaście kamer miejskiego monitoringu, obsługiwanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. System działa od ponad dekady i ulegał przez te lata stopniowej rozbudowie. Również w budżecie na ten rok samorząd miejski przewidział środki w wysokości 123 tysięcy złotych na jego modernizację.

opr. atu

fot.pixabay