Strona główna Żelazowa Wola Letnie spotkania z Chopinem

Letnie spotkania z Chopinem

477
0
PODZIEL SIĘ

Przez cały sierpień można uczestniczyć w koncertach promujących muzykę chopinowską. Odbywają się one nie tylko w Muzeum Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, ale też w bazylice św. Jana Chrzciciela i Św. Rocha w Brochowie oraz w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w pałacu w Sannikach.

Pasjonaci muzyki klasycznej mogą usłyszeć nagrodzonych w festiwalach wykonawców głównie muzyki kompozytorów z XIX wieku.

Muzeum w Żelazowej Woli zaprasza na sobotnio–niedzielne recitale. Najbliższy w sobotę 10 sierpnia z udziałem Tymoteusza Biesa, o godzinie 12.00 i 15.00 na scenie letniej w parku.

Natomiast w niedzielę, 11 sierpnia wystąpi znany pianista Krzysztof Książek – laureat wielu konkursów chopinowskich. W następnym tygodniu, 17 sierpnia w Żelazowej Woli podziwiać będzie można Emanuela Rocha o godzinie 12.00 i Kevina Janssona o godzinie 15.00, a w niedzielę 18 sierpnia Krzysztofa Jabłońskiego. Z kolei 24 i 25 sierpnia Ushida Tomohanua i Charlesa Richarda Hamelina. W ostatni dzień sierpnia w Żelazowej Woli wystąpi Piotr Pawlak. W tym roku Muzeum w Żelazowej Woli organizuje specjalny koncert 15 sierpnia o godzinie 12.00 i 15.00 z recitalem wystąpi Kamil Pacholec.

W czwartkowo-piątkowy Kwadrans Muzyczny 8-9 sierpnia na scenie pojawi się Maciej Smolaga. Natomiast 16 sierpnia w Kwadransie wystąpią Arilllea Becka i Naomi Yamaguchi. Kwadrans 22-23 sierpnia to występ Jana Nicewicza, a 29-30 sierpnia popis pianistyczny da Szymon Drabiński. Wszystkie występy są o godzinie 12.00 i 14.00.

Niedzielne koncerty w bazylice brochowskiej zapowiadają się równie imponująco. 11 sierpnia wystąpią – pianista Rafał Mokrzycki i flecistka Agata Igras. Z kolei 18 sierpnia wystąpią: pianistka Karolina Nadolska oraz skrzypaczka Kamila Wąsik – Janiak. A na koniec 25 sierpnia fortepian na cztery ręce i solo w wykonaniu Moniki Quinn i Marii Gabryś.

Koncerty w Sannikach, to 11 sierpnia o godzinie 17.00 – „Wakacje na miarę Chopina” z udziałem Feliksa Matskulyaka grającego na fortepianie i tenora Juliana Gonzaleza. Kolejną niedzielę, 18 sierpnia w tym samym cyklu wystąpi pianista Franciszek Bawoł, a 25 sierpnia koncert z cyklu „Smaki Muzyki”, już niekoniecznie z chopinowskimi, ale elementami włoskimi i udziałem Stefano Terrazzino.

BN

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlac zamiast śmietnika
Następny artykułLato na sportowo