Strona główna Teresin Lato z Polską

Lato z Polską

354
0
PODZIEL SIĘ

Tradycji stało się zadość i podczas tegorocznych wakacji nasz kraj odwiedziły dzieci i młodzież z rejonu wileńskiego i solecznickiego. Łącznie 99 młodych Polaków z Litwy. Wspólnie wzięli udział w kolonii sportowo-rekreacyjnej w Julinku.

Na poszczególne grupy kolonistów czekało mnóstwo atrakcji, nie omieszkali również odwiedzić ziemię teresińską. Ich półtoratygodniowy pobyt w Polsce był dofinansowany też poprzez samorząd gminy Teresin.

Tego typu inicjatywa prowadzona jest od kilku już lat. Organizowana jest przez powiat warszawski zachodni właśnie we współpracy z gminami: Teresin, Kampinos, Izabelin, Stare Babice, Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki.

Podczas pobytu w Polsce grupa młodych uczestników kolonii odwiedziła Teresin. Szczególnie podobał im się Skwer Niepodległości i obiekt Dworzec TO.Kultura oraz Klasztor w Niepokalanowie. Byli m.in. na stadionie i w hali sportowej GOSiR oraz w Urzędzie Gminy. Goście zza wschodniej granicy zaliczyli też spotkanie z sokolnikiem i pszczelarzami.

Natomiast biorąc pod uwagę cały ich pobyt w kraju, to szczególne wrażenie zrobiła na nich Warszawa. Nie omieszkali zobaczyć Stadionu Narodowego, pokazu fontann, wizytowali Stare Miasto, Muzeum Archeologiczne. W Sochaczewie byli na wzgórzu zamkowym, w Muzeum Kolejki Wąskotorowej, oczywiście w Żelazowej Woli. Ponadto w Julinku brali udział w różnego typu zajęciach, np. jeździeckich, sportowych, a wieczory spędzali głownie tańcząc, oglądając filmy i śpiewając przy ognisku.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRusza Ekstraliga
Następny artykułSuper debiut