Strona główna Kronika kryminalna Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

574
0
PODZIEL SIĘ

Straciła portfel

MATYLDÓW Nieznany sprawca okradł mieszkankę gminy Rybno. Kobieta straciła portfel

z zawartością kilkuset złotych i dokumenty. Do zdarzenia doszło 29 lipca w Matyldowie.

Trafił w latarnię

PAWŁOWICE Kierowca dafa z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie nie mógł zapanować na kierownicą i doprowadził do zderzenia z przydrożną latarnią. Kolizja miała miejsce 20 lipca. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Spragniony alkoholu

WÓJTÓWKA Ze sklepu w Wójtówce, 23–letni mężczyzna próbował ukraść alkohol warty kilkaset złotych. Młodzieniec usiłował zbiec ze swym łupem. Jednak obsługa sklepu była czujna i powiadomiła ochronę oraz policję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do zdarzenia doszło 30 lipca.

Pijany motorowerzysta

SOCHACZEW Policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę motoroweru. Okazało się, że jadący nim 52-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Do

zdarzenia doszło 31 lipca na ul. 1 Maja.

 Bez prawka, ale na bani

WITKOWICE Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który jechał po pijanemu fordem fiestą. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Jak się okazało, 47-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do zatrzymania mężczyzny doszło 31 lipca w Witkowicach.

Ukradli torebkę

TERESIN GAJ Nieznani sprawcy włamali się 1 sierpnia do jednego z domów jednorodzinnych. Ich łupem padła m.in. damska torebka z pieniędzmi i dokumentami. Do zdarzenia doszło w miejscowości Teresin – Gaj.

Z drogi do aresztu

LUBIEJEW Policjanci z sochaczewskiej drogówki zatrzymali w czasie kontroli drogowej 48-letniego mężczyznę. Jak się okazało, był on poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Delikwent trafi teraz do zakładu karnego. Do zdarzenia doszło 2 sierpnia.

Mandat za koszulkę

WÓJTÓWKA Obsługa sklepu w Wójtówce przyłapała mężczyznę, który próbował ukraść koszulkę sportową. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci wypisali złodziejowi mandat karny.

Bez ważnych badań

NOWA SUCHA Patrol policyjny zatrzymał 3 sierpnia na drodze pod Nową Suchą kierowcę volkswagena transportera. Kierowca nie miał aktualnych badań technicznych wozu. Tym samym policja zatrzymała mu dowód rejestracyjny od pojazdu.

Czołowo na drodze

ALEKSANDRÓW Na drodze pod Aleksandrowem doszło 4 sierpnia do wypadku. Policja wstępnie ustaliła, że kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad autem i doprowadził do czołowego zderzenia z saabem. Kierowcy obydwu pojazdów zostali przewiezieni do szpitala w Sochaczewie. Natomiast pasażer saaba został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Płocku. Trwa teraz ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

oprac. BN

fot.pixabay