Strona główna Teresin Konkurują na eko-pikniki

Konkurują na eko-pikniki

573
0
PODZIEL SIĘ

W tym roku mieszkańcy powiatu warszawskiego zachodniego zaskoczeni zostali tym, że tego samego dnia, 8 sierpnia, o tej samej godzinie będą dwa Eko-Pikniki. Tyle tylko, że w dwóch różnych miejscach. Pierwszy tradycyjnie zaprasza mieszkańców i turystów do Kampinosu.

Z kolei drugi odbędzie się po raz pierwszy w Parku Rozrywki Julinek w gminie Leszno. Dlaczego w tym samym czasie są identyczne z nazwy i charakteru imprezy? To już tajemnica organizatorów.

Pojawiły się nawet informacje, że może chodzić o jakiś spór, czy inny konflikt między organizatorami. Jednak oni temu zaprzeczają i twierdzą, że nie ma najmniejszego sporu.

Dotychczas impreza była wspólnie organizowana przez powiat warszawski zachodni oraz gminy Kampinos i Teresin. Dlaczego tym razem będzie inaczej?

Nie pokłóciliśmy się i nadal zgodnie współpracujemy z samorządami powiatowymi. Tylko zdecydowaliśmy się w tym roku, jako starostwo, by Powiatowy Eko-Piknik odbył się w innym miejscu, znacznie lepiej przystosowanym do tego typu imprez. Park Rozrywki w Julinku daje nam taką gwarancję, mając bardzo dobre zaplecze socjalne i zabezpieczenie całości. Z roku na rok rosną wymagania i potrzeby stawiane przed masowymi imprezami, a tam jest wiele atrakcji i profesjonalnie przygotowany cały teren. Nam chodzi o to, aby powiatowa impreza była jak najlepiej zorganizowana. Poza tym Julinek jest położony niemal w środku naszego powiatu i ma dogodny dojazd – mówi Romuald Reszka, członek zarządu powiatu warszawskiego zachodniego w imieniu starosty.

 Mieszkańcy wybiorą

Eko-Piknik w Kampinosie, to jedna z największych imprez organizowanych w powiecie warszawskim-zachodnim od ponad 20 lat. W tym roku przypada już 21. edycja tej imprezy.

To moi poprzednicy zainicjowali tę imprezę z wielkim sukcesem i my nadal będziemy kontynuować ich dzieło. Jak co roku staramy się, by ta impreza była jak najlepiej zorganizowana i atrakcyjna dla mieszkańców gminy i turystów, którzy nas w tym czasie tłumnie odwiedzają – mówi Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos. – Trochę jestem tylko zaskoczona, że po sąsiedzku organizowana jest identyczna z nazwy impreza i to w tym samym czasie. Tak jednak wyszło. Nie mam o to pretensji. Mieszkańcy sami wybiorą, co będzie dla nich ciekawsze.

W tym roku na scenie Eko-Pikniku w Kampinosie jako gwiazdy pojawią się zespoły Papa Dance oraz Boys. Wystąpią też licznie zespoły lokalne, m.in. sochaczewski Tajm. Na gości czekać będą stoiska z wyrobami regionalnych wystawców. Organizatorzy spodziewają się podczas tegorocznej edycji wydarzenia, gości władz samorządowych, przedstawicieli Kampinoskiego Parku Narodowego oraz firm z całego regionu. Tradycyjnie pokażą się też twórcy i artyści ludowi. Jak co roku zaprezentowany zostanie najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wykonany przez sołectwa kampinoskie. Szczegóły dotyczące imprezy pojawią się już niebawem. Patronem pikniku w Kampinosie jest Express Sochaczewski.

Jarmark i sztuka cyrkowa

Natomiast powiatowy Eko-Piknik w Julinku odbędzie się po raz pierwszy. Organizowany jest przez starostwo powiatowe i Fundację Misja Kampinos 8 września, czyli tego samego dnia, co kampinoski Eko-Piknik. Startuje również o godzinie 14.00.

– Nie konkurujemy, a tylko poszerzamy ofertę. Mieszkańcy powiatu i goście mogą wpaść, jeśli zechcą na obie imprezy. Myślę, że to ciekawa propozycja. Sami mogą zdecydować, co im będzie odpowiadać – dodaje Romuald Reszka.

W trakcie Eko-Pikniku w Julinku zapowiadany jest jarmark produktów regionalnych i zdrowej żywności. Gwiazdą muzyczną imprezy ma być zespół Enej. W programie zaplanowano m.in. skoki na bungee, park linowy, krainę dmuchańców, mini golf oraz różne pokazy sztuki cyrkowej. Poza stoiskami ze zdrową żywnością i produktami regionalnymi ma być także rękodzieło i sztuka ludowa.

Jednym ze współorganizatorów imprezy w Julinku jest gmina Teresin.

– Zostaliśmy zaproszeni do udziału w Powiatowym Eko-Pikniku organizowanym przez powiat warszawski zachodni i przyjęliśmy tę ofertę. Starostwo zaproponowało inne miejsce imprezy i my na to przystaliśmy. Pokażemy tam nasze dokonania gospodarcze i kulturalne, tak jak wcześniej robiliśmy to w Kampinosie. Warunki udziału naszej gminy w powiatowym Eko-Pikniku nie zmieniły się – informuje Marek Olechowski, wójt gminy Teresin.

Mieszkańcom powiatu warszawskiego zachodniego i turystom pozostaje trudny wybór, gdzie pojechać. Oba miejsca kuszą i tylko szkoda, że dwie imprezy zorganizowano w jednym terminie. Ale ponoć od przybytku głowa nie boli.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZabiorą azbest
Następny artykułZagrają do kotleta