Strona główna Nowa Sucha Kajakowa wyprawa seniorów

Kajakowa wyprawa seniorów

309
0
PODZIEL SIĘ

 Niektórzy z uczestników po raz pierwszy zasiedli w kajakach i wzięli udział w spływie rzeką Bzurą. Klub Seniora w Nowej Suchej w ramach swej działalności zorganizował pierwszą taką imprezę dla seniorów.

Większość, jak zaznaczają organizatorzy, obawiała się zasiąść w kajaku, gdyż bali się, że może on niespodziewanie wywrócić się. Jednak ciekawość i chęć spróbowania swych sił okazały się silniejsze. Tym bardziej, że cała impreza była dobrze przygotowana i miała solidne zabezpieczenie.

We wtorkowe południe 6 sierpnia grupa seniorów z Klubu Seniora w Nowej Suchej stawiła się na zbiórce przed spływem. Większość z nich nigdy nie płynęła kajakiem, stąd tuż przed startem imprezy przygotowano dla wszystkich krótkie szkolenie. Pokazano, jak wsiadać prawidłowo do kajaka, jak zakładać kapoki oraz trzymać wiosła i posługiwać się nimi.

– Uczestnicy najbardziej obawiali się wywrotki podczas spływu. Jednak zupełnie niepotrzebnie, gdyż dawali sobie wyśmienicie radę. W ciągu kilkunastu minut cała grupa wyruszyła w ponad dwugodzinny spływ Bzurą. Celem tej wędrówki była oddalona o osiem kilometrów Stodoła nad Bzurą w Kozłowie Biskupim. Tam, meta spływu Senior w Kajaku i wspólny grill – mówią organizatorzy imprezy.

Spływ okazał się dla seniorów nie lada wyczynem, gdyż stan wody w rzece nadal jest dość niski i uczestnicy musieli uważać, aby omijać mielizny. Jednak zdaniem organizatorów spływu sprostali temu i co więcej, byli zadowoleni z tej imprezy. Całość zabezpieczali ratownicy WOPR, a trasa była ustawiona tak, by nie narażać ich na niebezpieczeństwa.

Teraz, po tak udanej imprezie liczą, że za jakiś czas uda się zorganizować kolejny spływ.

BN

Fot. Klub Seniora NS