Strona główna Powiat Jubileuszowo i z certyfikatami

Jubileuszowo i z certyfikatami

376
0
PODZIEL SIĘ

XX Rodzinny Rajd Rowerowy im. A. i T. Krawczyków

Popularyzacja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, upowszechnianie rodzinnej turystyki rowerowej, promowanie idei ochrony środowiska, ale też promocja walorów turystycznych naszego powiatu. To główne cele zbliżającego się Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. Anny i Tadeusza Krawczyków po Ziemi Sochaczewskiej.

W sobotę, 31 sierpnia wspólnie wyruszymy na 40-kilometrowy szlak. Zapowiada się nadzwyczaj ciekawie, szczególnie dla tych, którzy w rajdzie pojadą kolejny już raz.

Od drugiej edycji czyli od 2001 roku, Rodzinny Rajd Rowerowy nosi imię Tadeusza Krawczyka, reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, niestrudzonego popularyzatora kolarstwa i turystyki rowerowej. Tadeusz Krawczyk przez wiele lat osiągał sukcesy w wyścigach krajowych i międzynarodowych, a następnie z dużym powodzeniem zajmował się promowaniem sportów rowerowych wśród sochaczewskiej młodzieży.

Pamiętamy o patronach

O bezinteresowności pana Tadeusza przekonaliśmy się w 2000 roku, kiedy aktywnie włączył się w organizację I Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Sochaczewskim. Tadeusz Krawczyk zmarł 5 listopada 2000 roku. Jednak idea bezinteresownej pomocy bliźnim była nadal żywa wśród najbliższych pana Tadeusza – żona Anna Krawczyk każdego roku fundowała dla uczestników Rajdu cenne upominki, a serwis techniczny na trasie wciąż zapewnia zięć Andrzej Ząbczyński. Niestety, również pani Ania odeszła do innego świata. Zginęła tragicznie, w wypadku drogowym, w maju tego roku.

Wolą organizatorów i rodziny zmarłych jest, by od jubileuszowej, dwudziestej edycji Rajd nosił imię Anny i Tadeusza Krawczyków.

Przypomnijmy, zanim uczestnicy pojadą w trasę, tuż przed startem 31 sierpnia z placu Kościuszki, delegacja uda się na cmentarz przy ul. Traugutta w Sochaczewie, by złożyć kwiaty na grobie patronów Rajdu. Także w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 6.30 w parafii św. Wawrzyńca będzie sprawowana Msza święta w intencji zmarłych Państwa Krawczyków. Start Rajdu o 9.00 z Placu Kościuszki, sekretariat będzie czynny od 8.00.

Sztafeta pokoleń

Każdego roku w imprezie biorą udział całe rodziny, tak będzie i tym razem. Wśród uczestników jest również wielu miłośników jazdy na rowerze także m.in. z Warszawy, Legionowa, Łowicza, Skierniewic, Żyrardowa, Domaniewic czy Siedlec.

Co roku, każdy z nich otrzymuje pamiątkowy certyfikat udziału w Rajdzie, na podstawie którego bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Z okazji jubileuszowej edycji przedsięwzięcia czeka na nich jednak wyjątkowa atrakcja, o czym mówi główny organizator Rajdu Maciej Małecki, poseł na Sejm RP: – Z okazji jubileuszowej edycji Rajdu chcemy uhonorować te osoby, które są z nami od wielu już lat. Wiem, że wśród mieszkańców naszego powiatu i nie tylko, są tacy, którzy rozpoczynali jazdę od pierwszej edycji Rajdu, a potem jeździli z nami cyklicznie. To było blisko dwie dekady temu. Ówcześni 8-latkowie teraz ponownie zapisują się na Rajd wraz ze swoimi dziećmi! Czas biegnie nieubłaganie, ale sztafeta pokoleń trwa. Ci którzy na tegoroczną edycję stawią się z jak największą ilością zdobytych przez minione lata certyfikatów udziału w Rajdzie zostaną szczególnie nagrodzeni. Co to będzie? To na razie niespodzianka, ale zapewniam, że warto zabrać ze sobą swoje dotychczasowe certyfikaty – mówi poseł Maciej Małecki.

Widzimy się zatem na rowerach w ostatnią sobotę wakacji!

 Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie