Strona główna Edukacja Jubileusz szkoły muzycznej

Jubileusz szkoły muzycznej

383
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Mamy miłą informację dla wszystkich sympatyków, jak i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sochaczewie. W tym roku, a dokładnie 30 września, przypada 45. rocznica powołania do życia sochaczewskiej szkoły muzycznej. Z tej okazji 15 listopada w siedzibie PSM o godzinie 18.00 odbędą się uroczystości jubileuszowe.

Przypomnijmy, że szkoła rozpoczęła swą działalność na podstawie decyzji Ministerstwa Kultury i Sztuki z 30 września 1974 roku. Jej pierwszym dyrektorem był Mieczysław Nowacki. W pierwszym roku działalności uczyło się w niej 124 uczniów w działach dziecięcym i młodzieżowym, a kadra nauczycielska liczyła 12 osób. Zajęcia prowadzono w klasach fortepianu, akordeonu, skrzypiec, wiolonczeli i fletu. Z każdym rokiem uczniów przybywało, następował rozwój szkoły, powiększało się grono pedagogiczne. W związku z tym zaczęto myśleć o utworzeniu szkoły II stopnia. Ta została powołana decyzją Ministra Kultury i Sztuki 1 września 1980 r.

To z kolei spowodowało konieczność rozbudowy placówki, która nastąpiła w latach 1985-89. Wybudowano wtedy nowe skrzydło szkoły, w której powstało 8 sal lekcyjnych, sala rytmiczna oraz sala koncertowa z widownią na 300 miejsc. Zakończenie prac związanych z rozbudową zbiegło się z jubileuszem 15-lecia istnienia szkoły. To podczas tamtych uroczystości szkole nadano imię Fryderyka Chopina oraz ufundowano sztandar.

dot

Fot.: Jerzy Szostak