Strona główna Teresin Inwestycyjnie na drogach

Inwestycyjnie na drogach

519
0
PODZIEL SIĘ

Letni okres sprzyja realizacji inwestycji, szczególnie drogowych. Ul. Kasztanowa w Teresinie ma nową nakładkę asfaltową, wykonała ją firma Rydmar.

Podobnie jak odcinek ul. Kwiatowej. Z kolei na drodze w Dębówce, w kierunku cmentarza, wykonane zostało profilowanie oraz położono destrukt asfaltowy. Jak informuje Urząd Gminy opracowana została też dokumentacja projektowo-kosztorysowa pierwszego etapu przebudowy nawierzchni drogi gminnej w Pawłowicach.

Nowe oświetlenie zyskały ulice: Radosna, Wesoła i Topolowa w Paprotni oraz ul. Wiśniowa w Teresinie. Ponad 140 m linii oświetleniowej wykonano wzdłuż chodnika w Topołowej przy trasie krajowej 92. Niewykluczone, że wkrótce oświetlona zostanie też ul. Jarzębinowa w Serokach Parceli. W tym przypadku wykonana jest już dokumentacja techniczna i uzyskano pozwolenie na budowę. W planach są też inwestycje oświetleniowe m.in. w Izbiskach (ok. 460 m linii napowietrznej oświetleniowej), a także przy SHRO Szymanów oraz wzdłuż drogi gminnej w Masznie.

Realizowane były też zadania dotyczące sieci wodociągowej. W wyniku przetargu wyłoniono wykonawcę tego typu inwestycji w Paprotni. Chodzi o wykonawcę wodociągu na odcinku o dł. 1,6 km. Wartość zadania to 244 tys. zł. – Ponadto zlecono opracowanie dokumentacji techniczno-kosztorysowej z uzyskaniem uzgodnień na wybudowanie ok. 600 m kanalizacji sanitarnej z uzbrojeniem przy ul. Miłej w Granicach oraz na budowę sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Szkolnej w Szymanowie – informują urzędnicy z Teresina. Wiele wskazuje też na to, iż swojej rozbudowy doczeka się Stacja Uzdatniania Wody „Elter” w Teresinie. A to z powodu na stały wzrost zapotrzebowania na wodę wśród mieszkańców tego rejonu.

odol

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPojedynki i malarstwo
Następny artykułUsuną azbest