Strona główna Sochaczew miasto Gdzie zgłaszać bezdomne psy?

Gdzie zgłaszać bezdomne psy?

359
0
PODZIEL SIĘ

Od 1 września opiekę nad bezpańskimi psami wyłapywanymi na terenie Sochaczewa przejmuje schronisko z Płocka (SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna).

Od tego dnia „Azorek” w Kożuszkach Parcel nie będzie przyjmował nowych zwierząt. W okresie wygaszania działalności placówka ma prowadzić akcję adopcyjną, by mieszkające tam zwierzęta znalazły nowy dom.

Od 1 września zgłoszenia o błąkających się bezpańskich psach należy przekazywać telefonicznie do ratusza, pod dwa numery telefonów. W godzinach pracy UM, tj. w poniedziałki od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 16.00, można dzwonić pod numer 862-22-35 wewnętrzny 526 lub 361 (Wydział Infrastruktury Miejskiej). Popołudniami, w święta i weekendy, zgłoszenia przyjmowane będą przez dyżurnego miasta pod całodobowym telefonem interwencyjnym 862-36-82.

Na sygnał ratusza pracownicy schroniska w Płocku będą zabierać z ulic błąkające się psy i w pierwszej kolejności przewozić je do punktu tymczasowego pobytu (Kuznocin 55). Właściciel będzie miał dwa tygodnie na odbiór pupila. Jeśli po psa nikt się nie zgłosi, wówczas po 14 dniach zostanie on przewieziony do schroniska w Płocku.

UM Sochaczew

fot.pixabay