Strona główna Sochaczew miasto Fundusze na salę

Fundusze na salę

426
0
PODZIEL SIĘ

 Prawdopodobnie w połowie września dowiemy się, czy miejski samorząd otrzyma wsparcie zewnętrzne na budowę nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Chodzi o środki z rządowego programu „Sportowa Polska”, którego wyniki powinniśmy poznać we wrześniu. Dodajmy, że miasto na realizację tej inwestycji zabiegało także o fundusze z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2019. Jednak wniosek Sochaczewa nie znalazł się wśród beneficjentów programu.

Przypomnijmy, że projekt sali gimnastycznej wykonano w roku 2018. A ponieważ „Dwójka” nie ma tak dużych potrzeb, jak np. o wiele liczniejsza Szkoła Podstawowa nr 4, to przy szkole powstanie nie hala sportowa, ale sala gimnastyczna. Zostanie ona dobudowana do istniejącego budynku od strony zachodniej.

Sala ma mieć wysokość ponad 10 metrów i powierzchnię 925 m kw. Między nią a budynkiem szkoły powstanie łącznik. Całość zostanie oczywiście w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażona w instalacje wodno-kanalizacyjną, elektryczną, sanitarną, wentylację, c.o. Ze względów ekonomicznych i środowiskowych zdecydowano się projekt wzbogacić o instalację fotowoltaiczną, która zamieni energię słoneczną w elektryczną.

opr. atu

Fot.: UM Sochaczew 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOtworzą targowisko
Następny artykułRowerami do pałaców