Strona główna Iłów Dzieci miały moc rozrywek

Dzieci miały moc rozrywek

330
0
PODZIEL SIĘ

Tegoroczne wakacje były dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie jednymi z najbardziej pracowitych w ostatnich latach. Przewinęły się tłumy najmłodszych mieszkańców gminy. Pracownicy placówki przygotowali bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Było w czym wybierać.

– Takich tłumów dawno już nie mieliśmy. Od 15 lipca do 2 sierpnia, kiedy w bibliotece trwała „Akcja Lato”, każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10. 00 – 14. 00 odbywały się zajęcia.  W tym roku była to wyjątkowo duża grupa dzieci. Codziennie około 48-50 osób. Wiek uczestnika nie grał żadnej roli, bo każdy znalazł coś dla siebie – mówi Elżbieta Idźkowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłowie.

„Akcja Lato” prowadzona jest w bibliotece od 20 lat. Jest to stały program, który cieszy się co roku ogromnym powodzeniem.

Staramy się zapewnić jak najwięcej atrakcji w miarę swoich możliwości. Nie oszczędzamy się w tym czasie, bo to, co dajemy tym dzieciom, jest często jedyną wakacyjną rozrywką. Tak było i tym razem. Do wyboru były warsztaty plastyczne, techniczne, turniej gier planszowych, konkurs układania puzzli, zagadki i rebusy, gry komputerowe, edukacyjne, filmy, zajęcia kulinarne, jak również gry i zabawy na świeżym powietrzu. Oczywiście, jak to w bibliotece bywa, było też czytanie książek i wykonywanie do nich ilustracji. Staraliśmy się wykorzystać sprzyjającą aurę i wiele z tych zajęć przeprowadzać na świeżym powietrzu. Nowością w tym roku były dwa dni przeznaczone na „Dzień Angielski”. W jego ramach były zabawy i gry w języku angielskim, prowadzone przez Justynę Babkiewicz z Language Academy – dodaje dyrektor biblioteki.

Tradycyjnie odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień dostosowane do wieku uczestników „Stop dopalaczom” oraz „Skutki palenia nikotyny”. Poprowadziła je Ewa Grzywacz. Z okazji  rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dzieci sprzątały groby żołnierskie na miejscowym cmentarzu i zapaliły znicze. Nowością za to było przygotowanie przez dzieci pikniku rodzinnego. 25 lipca najmłodsi zaprosili na tę imprezę rodziców. Sami przygotowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami i słodkościami, które trwało od 16.00 do 20.00.

– Dziękujemy za wsparcie szczególnie radnym gminy: Renacie Bartosiak i Dorocie Bernat, które sponsorowały zakup napojów i słodyczy, a także czynnie uczestniczyły w pikniku. Zorganizowanie „Akcji Lato” było możliwe też dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia ze środków przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych – mówi Elżbieta Idźkowska.

Tradycyjnie podczas „Akcji Lato” urządzana była jednodniowa wycieczka. W tym roku wybrano ogród zoologiczny Zoo Safari w Borysewie, który zwiedzali kolejką. Jest tam, na obszarze 26 hektarów, aż 600 gatunków zwierząt, w tym 100 egotycznych. Na pożegnanie, 2 sierpnia zorganizowano wspólne ognisko i dyskotekę.

BN

Fot. Elżbieta Idźkowska

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje na finiszu
Następny artykułNowy dach na szkole