Strona główna Powiat Dożynki Powiatowe w gminie Iłów

Dożynki Powiatowe w gminie Iłów

430
0
PODZIEL SIĘ

Dożynki to bardzo ważne święto rolników – święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Tę tradycję nieprzerwanie od wielu lat kontynuuje Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, które wespół z jedną z gmin powiatu sochaczewskiego organizuje Dożynki Powiatu Sochaczewskiego.

W tym roku mieszkańcy gmin naszego powiatu będą wspólnie dziękować za plony 15 września. Rolę gospodarza i współorganizatora powiatowego święta plonów objęła gmina Iłów oraz parafia w Giżycach.

Uroczystości odbędą się w Giżycach – w gminie Iłów, a rozpocznie je tradycyjnie msza święta o godz. 12.00 w miejscowym kościele pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiona w intencji rolników.

Następnie dożynki przeniosą się na pobliski teren parafialny, gdzie na wszystkich czekać będzie festyn rodzinny z atrakcjami. Rozpocznie się on tradycyjnie od obrzędu dzielenia chlebem i złożenia podziękowań delegacjom wieńcowym. W programie przewidziano m.in. występ cieszącej się uznaniem Sochaczewskiej Orkiestry Dętej, nie zabraknie lokalnych występów dzieci i seniorów.

Organizatorzy dożynek – Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Urząd Gminy w Iłowie oraz Parafia w Giżycach, zaplanowali dla uczestników też wiele innych atrakcji, w tym darmową watę i popcorn oraz fotobudkę. Będą konkursy, wesołe miasteczko dla najmłodszych, stoiska z rękodziełem, zabawkami czy wyrobami pszczelarskimi. Na wszystkich czekać będzie ogródek gastronomiczny oraz darmowa grochówka. Jednym z zespołów muzycznych, który zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy, będzie zespół Exell.

Organizatorzy zapraszają rolników, jak również całą społeczność naszego powiatu do czynnego udziału w uroczystościach dziękczynnych za tegoroczne plony.

Zachęcamy również twórców ludowych, zakłady produkcyjne, usługowe, firmy szkółkarskie do zaprezentowania swojej działalności podczas dożynek powiatowych (tel. kontaktowy 690 478 597).

Partnerem Strategicznym Dożynek Powiatu Sochaczewskiego w Giżycach jest PGNiG Obrót Detaliczny.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFestiwal bramek
Następny artykułPopalone krzewy