Strona główna Iłów Dotacja z Ministerstwa Sportu dla Hali Sportowej w Brzozowie Starym

Dotacja z Ministerstwa Sportu dla Hali Sportowej w Brzozowie Starym

499
0
PODZIEL SIĘ

Poniedziałek 5 sierpnia 2019 roku przyniósł bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Brzozowa oraz całej Gminy Iłów. Wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie Starym został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i samorząd otrzyma blisko 2 miliony złotych.

Oficjalnie poinformował o tym poseł Maciej Małecki, który od samego początku monitorował i wspierał inwestycję:

Jako posła cieszy mnie ogromnie, że kolejna rządowa dotacja trafi na ziemię sochaczewską. W tym przypadku, to również miejsce szczególnie wymagające takiego wsparcia. Szkoła Podstawowa w Brzozowie nie ma normalnej hali sportowej, dzieci muszą ćwiczyć w trudnych warunkach. Budowa nowej hali stanowi dla gminy ogromny ciężar budżetowy, wierzę, że te dwa miliony złotych dofinansowania pomoże gminie w realizacji inwestycji i zwolni środki w budżecie na inne zadania.

Budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie trwa. Głównym celem było zadaszenie inwestycji przed zimą. Problemem były fundusze – pierwszy wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej nie znalazł pozytywnego rozstrzygnięcia. Na szczęście kolejny wniosek Ministerstwo Sportu rozpatrzyło pozytywnie i gmina otrzyma blisko 2 miliony złotych, dokładnie 1 899 200 złotych dofinansowania.

W imieniu własnym, Samorządu i mieszkańców Gminy Iłów bardzo dziękuję Panu Posłowi Maciejowi Małeckiemu za konsekwentne i skuteczne działania.

Podziękowania dla Pana Ministra i Pracowników Ministerstwa Sportu.

Z wyrazami wdzięczności,

Jan Kraśniewski

Wójt Gminy Iłów

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW rytmach Bossa Novy
Następny artykułKronika kryminalna