Strona główna Rybno Dłużej do OZE

Dłużej do OZE

392
0
PODZIEL SIĘ

 Przedłużone zostały w gminie Rybno terminy zgłaszania się mieszkańców do projektu na odnawialne źródła energii, czyli OZE. Deklaracje do tego programu na ogniwa fotowoltaiczne, powietrzne pompy ciepła, kolektory słoneczne i piece na pellet, a dotyczące nowego naboru na ich montaż, chętni powinni dostarczyć do urzędu gminy do 30 sierpnia.

Warunki skorzystania z OZE nie zmieniły się. Do projektu mogą zgłaszać się ci, którzy zamieszkują dany dom i posiadają do niego tytuł prawny. W obiekcie, o czym przypominają w urzędzie gminy, nie może być prowadzona żadna działalność gospodarcza, rolnicza ani agroturystyczna, gdyż program dotyczy tylko domów mieszkalnych.

Deklaracja jest też zobowiązaniem oddania gminie nieodpłatnie prawa użytkowania nieruchomości w celu realizacji projektu, jeśli gmina otrzyma do niego wsparcie z funduszy unijnych lub od innych partnerów UE. Uczestnik projektu deklaruje też wpłacenie swojej części wkładu do montowanej instalacji OZE. W przypadku nie uzyskania dotacji poniesione koszty przez chętnych do projektu nie są zwracane przez gminę.

 BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTrzy gole Czarka
Następny artykułSPORO BRAMEK, MAŁO PUNKTÓW