Strona główna Sochaczew miasto Cham nie przepuści

Cham nie przepuści

476
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu znów dali o sobie znać wandale. Tym razem obiektem ich ataku stał się przebudowany kosztem kilku milionów złotych park Garbolewskiego. Nieznani sprawcy pomazali sprayem kosze na śmieci, podajniki „psich pakietów” oraz ogrodzenie.

Przypomnijmy, że znajdujący się w parku Garbolewskiego staw, jest oddzielony od ulicy Piłsudskiego płotem z przezroczystych płyt. O zniszczeniach Urząd Miejski powiadomił policję, ponieważ wymiana jednej płyty to kilkaset złotych. Jeśli policja ustali sprawcę, miasto będzie domagało się od niego pokrycia kosztów naprawy nie tylko zniszczonych elementów ogrodzenia, ale i zakupu nowych koszy na śmieci i podajników.

Konieczności pokrycia strat mogą się także spodziewać sprawcy, który rozbili szklaną ścianę wiaty przystanku ZKM w Al. 600-lecia, naprzeciwko marketu Kauflandu.

Kolejnym przykładem braku rozsądku, a przede wszystkim braku poszanowania wspólnej własności, jest zachowanie innego mieszkańca Sochaczewa. Ten urządził sobie wspinaczkę po zamkowych murach.

Dlatego jeszcze raz przypominamy, że jest to zabronione. Natomiast w związku z budową amfiteatru, wzgórze zamkowe jest zamknięte dla zwiedzających.

dot

Fot.: UM Sochaczew