Strona główna Młodzieszyn Certyfikaty zostały rozdane

Certyfikaty zostały rozdane

368
0
PODZIEL SIĘ

Zakończył się realizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie, w ramach pierwszej edycji Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, kurs „Język angielski dla każdego”. Jego uczestnicy otrzymali stosowne certyfikaty świadczące o ukończonym kursie.

 Ci, którzy zgłosili się do udziału w kursie z języka angielskiego, nie tylko mogli się doszkolić w przyswojeniu wiedzy, ale poznać nowych ludzi oraz przeżyć ciekawą przygodę. Spotykali się dwa razy w tygodniu, na dwie godziny, z profesjonalnym wykładowcą z sochaczewskiej szkoły British School. Na koniec na uczestników czekały nie tylko certyfikaty potwierdzające ich ciężką pracę, ale również wspaniały tort, który osłodził im ostatnie spotkanie.

Przypomnijmy, że w 2018 roku Starostwo Powiatowe w Sochaczewie rozpoczęło realizację Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych danego samorządu w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Inicjatorką jego utworzenia w naszym powiecie była starosta Jolanta Gonta, zainspirowana po spotkaniach z mieszkańcami powiatu, którzy zgłaszali potrzebę posiadania możliwości decydowania, na jakie zadania ma być przeznaczona część środków z budżetu powiatu, a także proponowania własnych pomysłów, by wnosić wkład w rozwój powiatu sochaczewskiego.

Pula środków przeznaczona na realizację pierwszej edycji PBO wyniosła 1 mln zł, z czego 800 tys. zł przeznaczono na tzw. projekty twarde, a 200 tys. zł na tzw. projekty miękkie.

Jednym z projektów, który został wybrany do realizacji w 2019 r. w ramach PBO, na który głosowało aż 2745 osób był kurs nauki języka angielskiego dla 30 osób z terenu powiatu sochaczewskiego. Zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie. Kurs realizowany był na dwóch poziomach trudności: podstawowym i średniozaawansowanym. Uczestnictwo w zajęciach było całkowicie bezpłatne.

Wszystkich mieszkańców powiatu zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego i oddawania na głosów na projekty.

SP