Strona główna Rybno Bawili się na Festynie Apostoła

Bawili się na Festynie Apostoła

354
0
PODZIEL SIĘ

W gminie Rybno w sobotę, 24 sierpnia odbył się I Gminny Festyn Odpustowy św. Bartłomieja Apostoła. Mieszkańcy przybyli tłumnie i świetnie się bawili. To, jak stwierdził Damian Jaworski, wójt gminy Rybno był pierwszy taki festyn odpustowy, ale zapewne nie ostatni.

 Impreza ta dowiodła, że jest taka potrzeba spotkań mieszkańców gminy i integracji na wspólnej zabawie. To spotkanie przerosło nasze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się takich tłumów. Momentami chętnych było więcej niż miejsca. Za rok znów się spotkamy. Festyn Odpustowy św. Bartłomieja Apostoła na stałe zagości w kalendarzu naszych gminnych imprez – mówi wójt Damian Jaworski.

Pogoda dopisała tak, że na festyn ściągnęli nie tylko rybnowianie, ale też mieszkańcy sąsiednich gmin m.in. Młodzieszyna i Brochiwa. Wielu też było przyjezdnych z dalszych zakątków Mazowsza.

– Dzięki temu, że sponsorzy dotrzymali słowa udało się zorganizować bardzo wiele konkursów z nagrodami i zapewnić wiele atrakcji, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że impreza była bardzo udana. Imprezę wsparł też Urząd Marszałkowski z wicemarszałkiem Adamem Orlińskim – dodaje wójt Rybna.

Był teatrzyk dla dzieci ze sztuka o Pinokiu, darmowe dmuchańce –zjeżdżalnie i skocznie, animacje, malowanie buziek oraz tańce na rolkach. Nie zabrakło stoisk odpustowych, z małą gastronomią i grillem. Zorganizowana została też loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym wzięciem. Każdy po zainwestowaniu złotówki miał szansę na mniejszą lub większą wygraną. Chętnych więc nie brakowało.

Od godziny 17.00 rozpoczęło się muzyczne szaleństwo. Na scenie wystąpiły kolejno kapele – Agenci, Menelaos, Toledo, Faster i Selfie. Tuż po północy DJ Lopez zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy „na dechach”.

Głównymi organizatorami festynu był Urząd Gminy z wójtem Damianem Jaworskim i Rada Gminy z przewodniczącą Sylwią Feligą, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z kierownikiem Reginą Sołtysiak oraz Gminna Biblioteka Publiczna z dyrektorem Albertem Szułczyńskim.

 BN

Fot. Damian Jaworski

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy park linowy?
Następny artykułPowalone drzewa i zalania