Strona główna Kultura Teatry zawładną miastem

Teatry zawładną miastem

178
0
PODZIEL SIĘ

nasz patronat

 Przez 9 dni będzie trwał w Sochaczewie Międzynarodowy Festiwal Teatralny Unity. Sochaczew na ten czas zmieni się w europejską stolicę unikatowej sztuki performatywnej – teatru fizycznego. W trakcie festiwalu pojawi się 20 performerów z 4 różnych krajów Europy. Początek 23 sierpnia.

– Cieszy, że w najbliższych dniach nasze miasto będzie gościło artystów z Europy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Różnorodność warsztatów, pokazów, prezentacji, koncertów sprawi, że będziemy mieli do czynienia   z synestezją sztuki – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik wydział kultury, turystyki i promocji Miasta Sochaczew.

Unity to projekt społeczno-artystyczny wykorzystujący potencjał wymiany i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (Cooltour, Ostrava), Słowacji (PST – Contemporary Dance Space, Kosice) i Węgier (Ziggurat, Budapeszt). Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie Wydziału Kultury miasta Sochaczew.

21 sierpnia o 10.00 nastąpi otwarcie Festiwalu Unity i Międzynarodowych Laboratoriów Ruchu i Tańca „Eco Campus”. Następnego dnia o godzinie 18.00 zaplanowana jest akcja sadzenia drzew przy Sochaczewskim Centrum Kultury na ul. 15 Sierpnia. O 19.00 – „Hamlet no more” Teatru Maska z Sochaczewa. Z kolei 23 sierpnia, o 20.00 w Parku im. Chopina przy ul. Traugutta akcja performatywna (jam taneczny) z improwizacją. W niedzielę, 25 sierpnia zaplanowany jest koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia, na scenie przy SCK w Boryszewie. Początek o 19.00. Kolejny dzień, również o 19.00 – 2 brown to be Polish (premiera), a o 20.00 również spektakl premierowy Cappuccino z tańcem współczesnym. Oba spektakle w Boryszewie. 20 sierpnia zapowiedziany jest spektakl finałowy Międzynarodowych Laboratoriów Ruchu i Tańca Eco Campus na Bulwarach nad Bzurą. Premiera River Show o godzinie 20.00. Festiwal zakończy się 31 sierpnia rodzinnym piknikiem z warsztatami tanecznymi i teatralnymi dla dzieci i dorosłych w parku im. I. W. Garbolewskiego w godzinach 11.00 – 13.00. Natomiast o 14.00 w SCK Boryszew spektakl dla dzieci Jumika (Słowacja). Ostatnim wydarzeniem będzie Black SQR (instalacja performatywna, taniec, muzyka, obraz) w SCK w Boryszewie o godzinie 19.00.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fun. Wydarzenie współtworzą: Stowarzyszenie Sztuka Nowa (Polska), Ziggurat Project (Węgry), Platform Kulturális Egyesület, PST-Priestor Súčasného Tanca (Słowacja), CoolTour Ostrava (Republika Czeska).

BN

fot.archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDOSKONAŁA PARAFINA
Następny artykułRosną nadal góry śmieci