Strona główna Sochaczew miasto Parkują gdzie chcą

Parkują gdzie chcą

368
0
PODZIEL SIĘ
SONY DSC

Choć ulica Batorego znajduje się w ścisłym centrum Sochaczewa, to bardziej przypomina wiejską drogę niż miejską ulicę. Dotyczy to jej fragmentu od Narutowicza w kierunku ul. Pokoju. I nie chodzi tylko o zniszczoną, pełną dziur nawierzchnię. Mieszkańcom dokucza szczególnie brak chodnika.

To z kolei powoduje, że aby dotrzeć do swoich domów, muszą chodzić środkiem jezdni, ponieważ każda wolna przestrzeń na poboczu jest zastawiona samochodami. Te pozostawiane są nawet na miejscach dla osób niepełnosprawnych. Dlatego przypominamy, że jest to łamanie prawa, za co czeka nas mandat do 1000 złotych i 5 punktów karnych.

Co prawda niektórzy kierowcy twierdzą, że miejsce nie jest prawidłowo oznakowane, a tym samym mogą z niego korzystać. Ale jest to tłumaczenie nie na miejscu.

Przy okazji przypominamy właścicielowi terenu, na którym usytuowany jest parking, czyli sochaczewskiej spółdzielni mieszkaniowej, że obowiązek pomalowania miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych na niebiesko wynika ze zmiany przepisów. A te nakazują, aby takie miejsca miały niebieską nawierzchnię i wyraźny piktogram z symbolem osoby niepełnosprawnej, dzięki czemu są lepiej widoczne. Chodzi także o to –  co jest najbardziej istotne – aby uświadomić ludziom, że tak oznaczone miejsce parkingowe służy tylko kierowcom i pasażerom z niepełnosprawnością, którzy potrzebują zaparkować swój samochód bliżej wejścia do urzędu czy sklepu.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepszy w powiecie
Następny artykułPosterunek na trzy gminy