Strona główna Teresin Zmiany w planach

Zmiany w planach

468
0
PODZIEL SIĘ

Rada Gminy Teresin przystąpiła do sporządzenia zmian w kolejnych miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Pierwszy z nich obejmuje obręb Pawłowic i SHRO Pawłowice. To obszar położony w północnej części gminy, teren o powierzchni 66 ha.

Do gminy wpłynęło osiem wniosków o sporządzenie tu planu. Wnioskodawcy wnoszą o przeznaczenie głównie pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej oraz rekreacyjnej.

Radni podjęli też uchwałę, na mocy której można przystąpić do zmian w planie zagospodarowania dla obszaru Seroki Parcela. W tym przypadku, zmiana ma polegać na wykreśleniu zapisu dotyczącego ustalenia, iż na części terenów, na każdej działce budowlanej może znajdować się tylko jeden budynek mieszkalny. Zmiana ma więc na celu umożliwienie budowy nowych budynków w obrębie poszczególnych, zabudowanych już nieruchomości.

Trzecia z tematycznych uchwał podjętych przez Radę Gminy Teresin dotyczy sporządzenia miejscowego planu obejmującego część obrębu Paprotnia. Chodzi o kilka działek o łącznej powierzchni ok. 0,22 ha. Sporządzenie nowego planu ma tu na celu zlikwidowanie drogi i przeznaczenie tego obszaru pod tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej oraz zmniejszenie nieprzekraczalnej linii zabudowy od ul. Zachodniej.

Marcin Odolczyk

fot. archiwum

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWygaszanie schroniska
Następny artykułJaśniej po zmroku