Strona główna Teresin Zlot nietuzinkowych pojazdów

Zlot nietuzinkowych pojazdów

650
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz drugi do Teresina zawitają „Ci wspaniali kierowcy we wspaniałych maszynach”. W tym roku niecodzienna impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 lipca. O szczegółach rozmawiamy z Pawłem Przedpełskim, organizatorem i pomysłodawcą Teresińskiego Pikniku Motoryzacyjnego.

Auto Moto Fest, skąd taka nazwa i co to za impreza?

Nazwa wymyślona „na poczekaniu”. Trochę inna niż wszystkie związane z motoryzacją. Nie można jej pomylić z innymi zlotami i otwarciami lub zamknięciami sezonu.

Skąd pomysł na tego typu zlot, przypuszczam, że wynika z zamiłowania do zabytkowych pojazdów?

Pomysł na AMF powstał w momencie, gdy zdałem sobie sprawę, że na naszym terenie jest mnóstwo zabytkowych i nietuzinkowych pojazdów. Niemały wpływ miał też równocześnie trwający na tym samym terenie teresiński Piknik Country. Grana jest tam tzw. „muzyka drogi”, czyli coś, co nierozłącznie łączy się z motoryzacją.

To jaka jest myśl przewodnia Auto Moto Fest?

AMF to piknik szeroko pojętej motoryzacji. Pojawiają się na nim wszystkie pojazdy. Zabytkowe i nowoczesne. Wszystkie są nietuzinkowe i to świadczy o ich wyjątkowości.

Czego w tym roku mogą spodziewać się uczestnicy i goście?

Impreza już w samym założeniu jest inna niż wszystkie inne tego rodzaju. Po pierwsze, jest w godzinach popołudniowych. Drugim atutem jest muzyka „na żywo”. Trzecim, możliwość noclegu pod namiotem czy w hotelu obok miejsca imprezy.

Dlaczego więc warto przyjechać na teresiński zlot? Czym on się wyróżnia spośród innych tego typu imprez?

Choćby dlatego, że można pochwalić się swoim cackiem, lub pooglądać inne ciekawe pojazdy. AMF odbywa się na jednym placu z Teresińskim Piknikiem Country. Będzie więc można posłuchać wykonawców grających na scenie. Popatrzeć, jak tańczy się country, lub uczyć się tańczyć, gdyż będzie tam nauka tańca liniowego.

Każdy może wziąć udział? Mam na myśli zarówno kierowców starych pojazdów jak i publiczność…

Tak, oczywiście. Zapraszamy wszystkich. Wstęp na imprezę jest zupełnie wolny. Mile widziani są goście w każdym wieku. Zależy nam, by impreza miała charakter jak najbardziej rodzinny.

Zapytam, co takiego szczególnie pasjonuje cię w starych samochodach?

Uważam, że stare pojazdy mają „duszę”. Niejednokrotnie wściekam się, że w mojej Skodzie coś szwankuje. Czasem myślałem o jej sprzedaniu, ale … jak nią jadę, to daje to niesamowitą frajdę. Poczucie czegoś wyjątkowego. Czegoś, czego niektórzy już nigdy nie doświadczą.

Wiem, że jesteś posiadaczem kilku tego typu aut, konkretnie jakich?

Jak już wspomniałem wcześniej są to: skoda favorit pickup z 1995 roku, skoda favorit z 1991 roku i FS lublin z 1998 roku, którym jeżdżę na Rajd Charytatywny Złombol. Tak na marginesie dodam, że w zeszłym tygodniu byłem nim w Irlandii. Wcześniej w Tunezji, Grecji i Hiszpanii.

Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić do udziału w tegorocznym Auto Moto Fest.

Właśnie tak! Zapraszamy wszystkich i tych zmotoryzowanych i pieszych. Zapraszamy auta, motocykle, quady i motorowery. Całą szeroko pojętą motoryzację. Będzie coś dla oka, ucha i ciała. Będą koncerty, taniec i inne atrakcje. Będą stoiska z jedzeniem i piciem. Będzie fajna atmosfera, serdecznie zapraszam wszystkich, których fascynuje motoryzacja i muzyka.

Rozmawiał Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKasa dla działkowców
Następny artykułDotacja dla rolników