Strona główna Teresin Wyróżniony przez minister

Wyróżniony przez minister

849
0
PODZIEL SIĘ

 Starszy szeregowy   SOP Adrian Bylicki, mieszkaniec Dębówki, zasłużony strażak OSP Budki Piaseckie, absolwent Zespołu Szkół w Teresinie, dziś funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa.

W sobotni wczesny poranek, 8 czerwca br. wracał ze służby, gdy po drodze w Guzowie natknął się na wypadek drogowy z udziałem trzech aut.

Najbardziej zdziwiło mnie to, że zdarzenie mijało kilka samochodów i nikt się nie zatrzymał. Natychmiast postanowiłem szybko zareagować. W jednym z aut zauważyłem dwie nieprzytomne osoby. Gdy pojawił się kolejny świadek, poleciłem mu powiadomić służby ratunkowe i zabezpieczyć miejsce zdarzenia, z kolei ja przystąpiłem do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Po niedługim czasie na szczęście pojawiły się służby OSP, policji i pogotowia – relacjonuje przebieg akcji nasz bohater, który został też pochwalony przez przybyłych ratowników.

Za tak wyjątkową postawę Adrian Bylicki został wyróżniony nagrodą przez Elżbietę Witek, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wyróżnienie za dokonanie czynu świadczącego o wyjątkowej odwadze.

Nagroda przyznana mi przez minister jest najwyższym stopniem wyróżnienia dla funkcjonariusza. Jestem szczęśliwy z otrzymanego wyróżnienia, ale zdecydowanie ważniejsze jest to, że mogłem pomóc drugiemu człowiekowi w potrzebie. Uważam, że to naturalne zachowanie, sam nie widzę w tym nic nadzwyczajnego – ze skromnością przyznaje Adrian Bylicki.

Za jego godną naśladowania postawę podziękował mu także jego przełożony, komendant Służby Ochrony Państwa mjr Paweł Olszewski. Do gratulacji przyłączamy się także i my, brawo!

Marcin Odolczyk