Strona główna Sochaczew gmina Wypadek drogowy w Sielicach

Wypadek drogowy w Sielicach

398
0
PODZIEL SIĘ

27 czerwca, o godzinie 10:21, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 90 kilometrze drogi krajowej nr 50 w miejscowości Sielice (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że w zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy Renault Kangoo, ciągnik siodłowy Volvo z naczepą oraz samochód ciężarowy MAN z przyczepą. W rozbitym samochodzie osobowym pozostawał przytomny kierujący. Kierowcy samochodów ciężarowych nie odnieśli żadnych obrażeń.

Działania straży pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do kierującego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Równolegle rozpoczęto udzielanie poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po usunięciu lewych, przednich drzwi, usunięciu dachu oraz podniesieniu kolumny kierownicy mężczyznę wydobyto na nosze typu deska i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatora Renault oraz sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.Działania ratownicze prowadzone przez 8 strażaków zakończono o godzinie 11:10.

KPPSP Sochaczew

fot. straż pożarna Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKlara zachwyciła
Następny artykułKurs komputerowy w DPS