Strona główna Młodzieszyn Wyjazdy dla seniorów

Wyjazdy dla seniorów

479
0
PODZIEL SIĘ

W siedzibie Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie podpisane zostało porozumienie między dyrekcją Domu, reprezentowaną przez Konrada Jakubowskiego a Stowarzyszeniem „Wspieraj – Pomagaj” z siedzibą w Kątach, reprezentowanym przez prezesa Oskara Jędrzejczaka. Porozumienie jest efektem nawiązania rozmów między obiema placówkami kilka miesięcy temu.

Stowarzyszenie „Wspieraj – Pomagaj” pozyskało w konkursie ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie dla organizacji pozarządowych kwotę 2000 złotych na realizację zadania publicznego pt. „Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i osób w wieku emerytalnym poprzez organizację zajęć rekreacyjno – ruchowych, sportowych, kulturalnych i integracyjnych, w tym prelekcji, warsztatów, seminariów lub innych zajęć profilaktycznych”.

Realizacja zadania będzie polegała na zagospodarowaniu czasu wolnego 14 mieszkańcom Domu poprzez organizację zajęć kulturalnych i integracyjnych. Będą to dwa wyjazdy do Teatru Och Teatr w Warszawie, mieszczącego się przy ul. Marszałkowskiej 56 w miesiącu czerwcu i lipcu, połączonych z wizytą w kawiarni.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować prezesowi Stowarzyszenia za podjęcie z nami rozmów. Nowe wyzwania to jednocześnie nowe możliwości stworzenia czegoś nowego dla naszych mieszkańców. Mamy nadzieję, że współpraca będzie trwać w dalszym ciągu i będziemy dla siebie partnerami w kolejnych działaniach.

Agnieszka Okraska