Strona główna Sochaczew gmina Wygaszanie schroniska

Wygaszanie schroniska

393
0
PODZIEL SIĘ

Los miejskiego schroniska dla zwierząt w Kożuszkach Parceli jest już definitywnie przesądzony. Z dniem 31 sierpnia przestanie ono przyjmować bezdomne zwierzęta z terenu Sochaczewa. Taką informację przekazał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zastępca burmistrza Dariusz Dobrowolski.

Od 1 września Azorek przestaje funkcjonować jako schronisko, będzie się zajmować wyłącznie adopcjami. Dajemy sobie czas, na dzień dzisiejszy umowa z właścicielem terenu jest podpisana na 10 miesięcy. Takie ustalenia wynikają z naszej statystyki związanej z adopcjami, liczymy na to, że w tym okresie wszystkie zwierzęta, które w dniu 1 września będą przebywały w Azorku, znajdą domy. Oczywiście w tym czasie opieka nad nimi będzie należycie i w pełni sprawowana. A w budżecie miasta na ten cel zostało zarezerwowane 300 tysięcy złotych – powiedział Dariusz Dobrowolski. Dodając, że po 1 września bezdomne zwierzęta z terenu miasta będą trafiać do schroniska w Płocku.

Jednak zanim tam dotrą, będą przebywały przez 14 dni w tak zwanym miejscu czasowego pobytu, które zostanie otwarte w Kuznocinie.

– Zależało nam na tym, by psy po wyłapaniu miały możliwość poczekania na miejscu na ewentualnego właściciela, któremu się zgubiły. Chodzi po prostu o to, by taki właściciel nie musiał pokonywać aż tak dużej odległości – wyjaśnił zastępca burmistrza.

jur

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDotacja dla rolników
Następny artykułZmiany w planach