Wspominali Sylwestra

fot.pixabay

O tym, że tenis stołowy był jedną z ulubionych dyscyplin sportowych Sylwestra Rozdżestwieńskiego, wiedzą prawdopodobnie wszyscy kibice sportu z naszego regionu. Przy stole stawał zawsze bardzo chętnie i białą piłeczkę odbijał niemal do ostatnich dni swojego życia.

Pamiętając o tej pasji, ludzie związani z Tęczą Budki Piaseckie co roku organizują turniej tenisa stołowego, którego patronem jest właśnie Sylwek. W tym roku po raz szósty rywalizowano i jednocześnie wspominano patrona turnieju. Do Budek Piaseckich przyjechało prawie pięćdziesięciu zawodników z Sochaczewa, Płocka, Gąbina, Sannik, Sochocina, Łomnej, Wiązowny, Wiskitek, Pruszkowa oraz Warszawy.

W kategorii „Weteran” pierwsze miejsce zajął Dariusz Skowroński (Tęcza Budki Piaseckie). Na dwóch pozostałych na stopniach podium stanęli Robert Wojnarski (UKS Sanniki) oraz Piotr Michalski (Wkra Sochocin). W kategorii Open do rywalizacji przystąpiło trzydziestu dwóch zawodników. W finale Damian Świerczek (Ożarowianka Lima Pruszków) wygrał 3:1 z Dariuszem Skowrońskim (Tęcza Budki Piaseckie). W „małym finale” o brąz walczyli Robert Wojnarski (UKS Sanniki) i Mateusz Selerski (Tęcza Budki Piasecki). Wygrał ten pierwszy 3:1.

Tomasz Ertman

fot.pixabay

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz