Strona główna Sochaczew miasto Warsztaty historyczne

Warsztaty historyczne

365
0
PODZIEL SIĘ

 Już po raz trzeci Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy na Bzurą zaprasza na Warsztaty historyczno-patriotyczne „Młodzi żołnierze batalionu AK majora Korwina”. Projekt ten adresowany jest do młodzieży w wieku 12-16 lat. Udział w letnich warsztatach jest bezpłatny. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2019.

W programie przewidziane są wędrówki po terenie, survival, noclegi w partyzanckim obozie, musztra wojskowa, nauka o broni, spływ kajakowy, nauka pierwszej pomocy. Uczestnicy zajęć dostaną mundury wojskowe, które wzorowane są na prawdziwych i wykorzystywane w filmach historycznych. Młodzi żołnierze wezmą także udział w rekonstrukcji wymarszu oddziału AK do Powstania Warszawskiego. Ta rekonstrukcja co roku, 1 sierpnia, na Placu Kościuszki jest jednym z punktów obchodów wybuchu Powstania.

Rekrutacja uczestników warsztatów odbędzie się 20 lipca o godzinie 12.00 w Muzeum na Placu Kościuszki 12. Zgłoszenia można też kierować internetowo na adres MlodziZolnierzeAK@gmail.com lub pod numerm telefonu 510 612 379 – informuje Jakub Wojewoda, kustosz i kierownik działu historii  MZSiPBnadB w Sochaczewie.

Zajęcia będą się odbywać od 26 lipca do 1 sierpnia.

BN

fot.archiwum

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPogoda niszczy uprawy
Następny artykułUliczne chwasty