Strona główna Sochaczew miasto Wandale nie wytrzymali

Wandale nie wytrzymali

651
0
PODZIEL SIĘ

W poprzednim numerze Expressu Sochaczewskiego informowaliśmy o oddaniu do użytku terenów rekreacyjnych w Chodakowie. Powstały one nad Utratą pomiędzy ulicami: Młynarską, Grunwaldzką i Parkową.

Kosztem prawie 700 tysięcy złotych na terenie zabytkowego parku pałacowego powstał centralny plac, na którym do dyspozycji mieszkańców jest okrągłe palenisko, gdzie można organizować spotkania przy grillu. Ustawiono również dwie zadaszone altany, wyposażone w ławki i stoły. Zaś wzdłuż wybudowanych alejek – w tym w głównej alei, do której można już dotrzeć schodami od strony ulicy Grunwaldzkiej – ustawiono ławki. Pojawiły się również kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wykonano także trawniki i dokonano nowych nasadzeń, między innymi drzew oraz 150 krzewów.

Okazuje się, że mieszkańcy Chodakowa niedługo cieszyli się z nowych terenów wypoczynkowych. Wszystko z powodu wandali, którzy już dokonali na tym terenie spustoszeń – wyrywając m.in. kosze czy wyrzucając śmieci na dachy altanek. Poniszczono także znajdujące się w nich stoły.

Być może rozwiązaniem problemu wandalizmu – podobnie jak w przypadku bulwarów nad Bzurą, które także są notorycznie dewastowane – było by zwiększenie liczby policyjnych patroli w tym miejscu.

jur

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzystość i porządek
Następny artykułBEZPIECZNY URLOP